Reklam
Reklam

Turgutlulu hayırsever, 10 ailenin bakkal borcunu ödedi - (GÖRÜNTÜLÜ)

Turgutlu ilçesinde bir hayırsever, doğup büyüdüğü mahallede 10 ailenin bakkala olan borcunu ödedi.

Reklam
23 Nisan 2021 - 14:30 - Güncelleme: 24 Nisan 2021 - 14:54

Turgutlulu hayırsever, 10 ailenin bakkal borcunu ödedi

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde bir hayırsever, doğup büyüdüğü mahallede 10 ailenin bakkala olan borcunu ödedi. Bakkal sahibi Ferat Çalışkan (62), müşterilerin borçlarının tamamıyla ödendiğini duyunca çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Bursa'da oturan hayırsever, memleketi Turgutlu'da yaşadığı Bozkurt Mahallesinde Ferat Çalışkan’ın işlettiği mahalle bakkalını aradı ve bir süredir borcunu ödeyemeyen dar gelirli müşterilerin isim listesini istedi. Çalışkan’ın olumlu yanıt vermesi üzerine verilen listeden dar gelirli 10 müşterinin borçları toplandı. Turgutlulu hayırsever, bir yakını aracılığıyla borçları ödedi.

Konuyla ilgili konuşan Çalışkan, "Bozkurt Mahallesi eski sakinlerinden Bursa'da yaşayan Turgutlulu iş insanı tarafıma ulaştı ve veresiye alışveriş yapan dar gelirli müşterilerin isim listesini istedi. Kendisi, seçtiği 10 ismin borcu olan tutarı bir yakını aracılığıyla tarafıma ulaştırdı ve sadece 10 aileye söylemek şartıyla hesaplarını kapattığını bildirdi. Kendisine vatandaşlar adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah bu tür hayırseverlerimizden razı olsun. Ayrıca ecdadımız Osmanlı Devleti geleneği olan Zimem defterini sürdürdüğü için şükranlarımızı sunuyoruz. Şu sıkıntılı dönemde böyle hayırseverlerimizin çoğalıp darda kalan vatandaşlarımıza yardımcı olmalarını temenni ediyoruz, Rabbim sayılarını çoğaltsın" dedi.

Bakkal sahibi Çalışkan müşterilerinin, borçlarının bir hayırsever tarafından ödendiğini öğrenince çok şaşırdıklarını ve duygulandıklarını belirtti.

Nurullah ÇANKAYA


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4909 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum