Reklam
Reklam

Turgutlulu gençlerden İzmir'e yardım eli

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde gençler İzmir depreminden etkilenenlere yardımda bulunmak için kendi aralarında kampanya başlattı. Gençler dışarıda kalan depremzedelerin yatarken soğuk havadan etkilenmemeleri için strafor satın alıp depremzedelere dağıttı.

Reklam
Turgutlulu gençlerden İzmir'e yardım eli
03 Kasım 2020 - 10:42 - Güncelleme: 03 Kasım 2020 - 17:19
Turgutlulu gençlerden İzmir’e yardım eli

Turgutlu ilçesinde gençler İzmir depreminden etkilenenlere yardımda bulunmak için kendi aralarında kampanya başlattı. Gençler dışarıda kalan depremzedelerin yatarken soğuk havadan etkilenmemeleri için strafor satın alıp depremzedelere dağıttı.


TURGUTLULU gençler, Turgutlu’da da şiddetli hissedilen İzmir depreminin ardından sosyal medya üzerinden arkadaşları arasında organize oldular. Gençler İzmir’de belediye yetkilileriyle temasa geçip en acil ihtiyacı öğrendiler. En acil ihtiyaç olarak çadırda kalan vatandaşların yatarken soğuk havadan etkilenmemeleri için altlarına serilecek mat ya da strafor benzeri malzeme olduğunu öğrenen gençler, kendi aralarında para toplayarak strafor satın aldılar. Gençler bin 500 adet straforu kamyonla İzmir’deki deprem bölgesine götürüp depremzedelere dağıttılar. Gençler yaptıkları açıklamada, yaşanan depremden çok etkilendiklerini daha sonra kendi aralarında organize olduklarını belirttiler. Yetkililerle temasa geçerek yaptıkları görüşmelerden sonra strafor alıp dağıtmaya karar verdiklerini ve Bayraklı Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda depremzedelere dağıttıklarını söylediler.


Hasan Deniz ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5878 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum