Reklam
Reklam

Turgutlulu gazeteci motosikletle Türkiye turuna çıkıyor

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde uzun yıllardır gazetecilik yapan ve  Turgutlu’da yayınlanan InTurgutlu dergisinin genel yayın yönetmeni İlker Uyar motosikletle Türkiye turuna çıkacak. Uyar yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla Volta Motor’un Düzce Gümüşova tesislerinde yerli ve milli imkanlarla ürettiği motosikleti 5.000 kmlik parkunda deneme imkanına sahip olacak

Reklam
Turgutlulu gazeteci motosikletle Türkiye turuna çıkıyor
10 Mayıs 2021 - 14:56 - Güncelleme: 10 Mayıs 2021 - 15:01
Turgutlulu gazeteci motosikletle Türkiye turuna çıkıyor.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde uzun yıllardır gazetecilik yapan Yankı Gazetesi muhabiri ve Turgutlu’da yayınlanan InTurgutlu dergisinin genel yayın yönetmeni İlker Uyar motosikletle Türkiye turuna çıkacak. Uyar yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla Volta Motor’un Düzce Gümüşova tesislerinde yerli ve milli imkanlarla ürettiği motosikleti 5.000 kmlik parkunda deneme imkanına sahip olacak. 

Türkiye’nin yerli ve milli motosiklet markası Volta Motor’un yeni ürettiği Volta RM5 motosikletiyle ilk etabı 5.000 km sürecek olan Türkiye turuna çıkacak.  Manisa’dan Van’a, Van’dan Aydın’a kadar sürecek ilk etap sonrasında Uyar, ikinci 5.000 km için kolları sıvayacak. Uyar rotasının belli bir bölümününde geçeceği farklı şehirlerde kamp kurup çadırda kalacak. İlker Uyar 170 cc’lik motosikletle tamamlayacağı zorlu etabı kendi sosyal medya hesaplarından ve youtube kanalından gün gün yayınlayacak, seyahat sonunda ise, yolculuk boyunca çektiği fotoğrafları sergileyecek. İlker Uyar’a bu seyahatinde pek çok sponsorda konaklama ve ekipman desteği verecek. 

Uyar yaptığı açıklamada: “ Benim için heyecan verecek bir yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum. Yola çıkacağım motosikletin hacmi dolayısıyla zorlu bir yolculuk olacağını tahmin ediyorum. Ama bana bu imkanı veren Volta Motor ve ben yola çıkacağım RM5 modeline fazlasıyla güveniyoruz. İlk 5.000 km’yi tamamladıktan sonra ikinci etap için yola koyulacağım. Programa pandemi koşullarına göre karar vereceğiz.
Bu zorlu yolculuktan sonra hedefim, en kısa zamanda yerli ve milli bir motosikletle dünyanın farklı ülkelerine seyahat etmek.” şeklinde konuştu.

Uyar konuşmasında: “Seyahatimin bir amacı da Turgutlu’yu Anadolu’ya Anadolu’yu Turgutlu’ya tanıtmak. Bu kapsamda bana destek olan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na ve başkan Faruk Aydın’a, Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği yönetimine ve başkan Dr. Gökhan Görçiz’e ve diğer sponsorlarıma çok teşekkür ediyorum. Macera severler, bu seyahatimi instagram hesaplarım ilkeruyar1410 - moto_biyographi  ve İlker Uyar youtube kanalımdan takip edebilirler” ifadelerini kullandı.


HABER MERKEZİ
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3407 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • RM5 Magduru
  1 ay önce
  Keşke burada yazılanları okuyup böyle bir karar alsaydı... http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/206557-volta-rm5-scooter-hk-20.html
 • İsa DEMİRLEK
  1 ay önce
  Hayırlı ve keyifli yolculuklar, ekibinize dahil olabiliyor muyuz,,,