Reklam
Reklam

Turgutlulu bilim adamı Prof. Dr. Açıkgöz kitabını imzaladı

Turgutlu İlçesinde yetişen ve üniversiteyi Ankara’da okuyan Prof. Dr. Namık Açıkgöz, “Yunus Deyi Göründüm” kitabını imzaladı.

Reklam
Turgutlulu bilim adamı Prof. Dr. Açıkgöz kitabını imzaladı
14 Şubat 2020 - 11:26

Turgutlulu bilim adamı Prof. Dr. Açıkgöz kitabını imzaladı

TURGUTLU İlçesinde yetişen ve üniversiteyi Ankara’da okuyan Prof. Dr. Namık Açıkgöz, “Yunus Deyi Göründüm” kitabını imzaladı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Metinbilim Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Porf. Dr. Namık Açıkgöz, doğup büyüdüğü ve ilkokul, ortaokul ve lise tahsilini yaptığı Turgutlu’da, Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılı anısına hazırladığı Yunus Deyi Göründüm-Yunus Emre Yazıları’Törem Kırtasiye’de imzaladı.

İmza günü münasebetiyle görüşlerini aldığımız Prof. Dr. Namık Açıkgöz, şunları söyledi: “1991 Uluslararası Yunus Emre Yılı münasebetiyle yazmaya başladığım Yunus Emre ile ilgili yazılarımı, Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılı münasebetiyle bir araya getirdim. 8 makalemin yer aldığı kitapta, Yunus Emre’nin şiirlerini ele aldım. Onun şiirlerinde insanı ele alışı, şiir işleme tekniği ve şiirlerin imge dünyasına temas ettim. Bu kitap 11. Kitabım. Yunus Emre gibi Türk medeniyet tarihinin önemli bir şahsiyetiyle ilgili bir eserimi, entelektüel gelişimimde çok önemli bir katkısı olan Töre kitabevinin vaktiyle bulunduğu yerde imzalıyorum. Bu şehre borcum var; nisbeten onu ödemeye çalışıyorum.”

Yunus Deyi Göründüm kitabının imza gününe öğrenciler, öğretmenler ve Turgutlu halkı katıldı.

Tuncel YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum