Reklam
Reklam
Reklam

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'ndan bir başarı daha

Reklam
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'ndan bir başarı daha
27 Şubat 2019 - 17:43 - Güncelleme: 27 Şubat 2019 - 18:20

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'ndan bir başarı daha

TUTSO Akreditasyon belge seviyesini bir kademe daha yükselterek, akreditasyon belgesini yeniledi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Bu belgeyi biz vermiyoruz. Belgeyi ben versem 365 oda ve borsaya akreditasyon belgesi veririm, seçimleri de garanti ederiz. Belgeleri bağımsız bir kurum veriyor. Yani iltimas, torpil burada işlemiyor." dedi. 

TOBB’un Akreditasyon belgesi yenileme çalışmaları kapsamında Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası, seviyesini bir kademe daha yükselterek, akreditasyon belgesini yeniledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımı ile düzenlenen programda akreditasyon belgesini aldı. Akreditasyon sertifika törenine, TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Başkan Yardımcısı Nazım Balyapan, Yönetim Kurulu üyeleri ile Genel Sekreter Nevzat Avcı katıldı.

TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen Akreditasyon Sertifika Töreni'nde yaptığı konuşmada  Hisarcıklıoğlu, hızla gelişen ve dönüşen dünyada iş dünyasının kendisini geliştirmeye devam etmesinin çok önemli olduğunu, akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsaların da kendilerini dönüştürüp geliştirdiklerini söyledi. Oda ve borsaların dijital dönüşümle daktilodan online belge veren sistemlere geçtiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, bugün itibariyle 17 farklı dilde hizmet verebildiklerini ifade etti.

Akreditasyon uygulamasıyla oda ve borsaların dünya standartlarına yükseldiklerini belgelediklerini belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Bu belgeyi biz vermiyoruz. Belgeyi ben versem 365 oda ve borsaya akreditasyon belgesi veririm, seçimleri de garanti ederiz. Belgeleri bağımsız bir kurum veriyor. Yani iltimas, torpil burada işlemiyor. Tüm dünyaya bizim sistemi ihraç edecek konuma geldik. Mesela Türk Cumhuriyetlerinden, 57 İslam ülkesinden talepler var. Oda ve borsa sistemimizi öğrenmek istiyorlar” dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da yaptığı konuşmada, bakanlık olarak politika oluşturma süreçlerinde sivil toplumun görüş ve önerilerini çok önemsediklerini belirterek, oda ve borsalarla Türkiye’nin güçlü yarınları için birlikte çalıştıklarını söyledi. Bakan Pekcan, 21. yüzyılın küresel ekonomisinde akreditasyonun öneminin farkında olduklarını dile getirerek, "Akreditasyon güven demek, kalite demek, kalite ise marka demek. Günümüzde güven veren, kaliteli olan, markalaşan rekabette her zaman öne çıkıyor. Artık ülkeler, şehirler markalaşıyor" ifadesini kullandı.

2012 yılında Akredite odalar arasında yer aldıklarını dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın: "Aralık ayı içerisinde geçirdiğimiz belge yenileme denetimizle başarı seviyemizi yükselterek akreditasyon belgemizi yeniledik. Üyelerimize kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Hizmet standardımızı her geçen gün arttırmaya gayret ediyoruz. Bu doğrultuda üye memnuniyeti bizler için son derece önemli olmakla birlikte odamızın adına yakışır hizmetler üretiyoruz” dedi. ÖZEL

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1809 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum