Reklam
Reklam

Turgutlu şehitleri Artuğ ve Şahin'in ailelerine devlet övünç madalyası

Şehit aile yakınları tören süresince evlatlarının okunan öz geçmişleri sırasında adeta gözyaşına boğuldular.

Reklam
Turgutlu şehitleri Artuğ ve Şahin'in ailelerine devlet övünç madalyası
27 Ocak 2018 - 14:50 - Güncelleme: 27 Ocak 2018 - 14:53

Turgutlu şehitleri Artuğ ve Şahin’in ailelerine devlet övünç madalyası

Manisa’daki 'Devlet Övünç Madalyası' töreninde onur ve gurur gözyaşları aktı. İki emniyet mensubu, 8 TSK mensubu şehit yakını törenin yapıldığı otelin girişinde Türk Bayrakları ile karşılanan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi törenin sonunda şehit yakınlarını tek tek öperek uğurladi. Cumhurbaşkani Recep Tayyip Erdoğan’in yolladığı mesajın ardından konuşan Vali Güvençer; “Onlar sizin çocuklarınız ülkemizi onurla ve gururla düşmana karşı savunan şehitlerimizdir. Ancak onlar ölmediler, bizlerin sizlerin yanındadırlar. Bugün içinde onların kardeşleri sınırımızın ötesinde aynı gurur ve onurla yedi düvele karşı savaşıyor”

TÜRKİYE’nin çeşitli yerlerinde PKK terör örgütü ve vatan hainlerine karşı girdikleri çatışmada şehit düşen ikisi Emniyet Mensubu polis memuru 8’i de Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı Mehmetçiklerinin yakınlarına Cumhurbaşkanlığı makamınca ve özellikle Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ‘Devlet Övünç Madalyası’ Tevcih töreni Manisa Valiliğince Anemon Otelinde düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından şehitlerimiz Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz, Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Serdar Denizer, Jandarma Uzman Çavuş Erdoğan Kaya, Ali Şahin, Polis Memurları Nedim Erbay, Mehmet Uyar, Bakım Onbaşı Emrah Aral, Piyade Uzman Çavuş Vedat Öz, Muhabere Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere ve Piyade Uzman Çavuş Tolga Artuğ’un özgeçmişlerinin okunması sırasında şehit yakınlarının gözyaşları sele dönüştü. Devlet Övünç Madalya törenine Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Güzgülü, 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Güven Dere, Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CBÜ Rektörü Kemal Çelebi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan yardımcısı Şule Uygur, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, STK oda başkanları, Şehit ve Gazi Dernek Başkanları, 10 şehidin yakınlarının katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolladığı mesajın ardından konuşan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, tüm şehit yakınlarının önünde saygıyla eğildikten sonra günün anlamıyla ilgili konuşmasında;

“Onlar sizin çocuklarınız ülkemizi onurla ve gururla düşmana karşı savunan şehitlerimizdir. Ancak onlar ölmediler bizlerin sizlerin yanındadırlar. Bugün içinde onların kardeşleri sınırımızın ötesinde aynı gurur ve onurla yedi düele karşı savaşıyor. Türkiye Cumhuriyeti içeride ve dışarıdaki terör odaklarına karşı savaşmaya devam etmekte, sonuna kadar edecektir. Sizlerin ve bizlerin evlatlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Onlar şanlı Türk bayrağının göklerde dalgalanmasının yolu açmışlardır.Evlatlarımızın Övünç madalyalarını göğsünüzü gere gere evinizin baş köşesine koyunuz”

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan Devlet Övünç Madalyalarını şehit ailesi yakınlarına Vali Mustafa Hakan Güvençer bizzat kendisi verdi. Şehit aile yakınları tören süresince evlatlarının okunan öz geçmişleri sırasında adeta gözyaşına boğuldular.

Turgutlulu şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Artuğ’un annesi Sevcan ve babası Ercan, Kardeşleri Kahraman-Zeynep Artuğ; “Bize öyle şerefli bir miras bıraktı ki onunla hayatımızın son damlasına kadar ne kadar gurur duysak azdır. Onu her daim yanımızda hissedeceğiz o bizim rehberimiz olacaktır” dediler.

Öte yandan da Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz’un 8 yaşındaki oğlu Ali Çınar Yavuz, 14 yaşındaki Mehmet Eren Yavuz ise babasının övünç madalyasını biran olsun ellerinden bırakmazken “O benim babam ve hayatım boyunca idolümüz olacaktır. Rahat uyu babacığım gözün arkada kalmasın”

Şehit yakınları törenin yapıldığı otelin girişinde Türk bayrakları ile karşılanırken uğurlamayı ise Vali Mustafa Hakan Güvençer eşi ile birlikte yaptı.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4476 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum