Reklam
Reklam

Turgutlu OSB'deki çalışanlara aşı uygulaması başladı

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan Hasyiğit: ‘Aşılamayı ayağınıza kadar getirmek bizden, uygulatmak sizden’

Reklam
Turgutlu OSB'deki çalışanlara aşı uygulaması başladı
17 Haziran 2021 - 17:20
Turgutlu OSB’deki çalışanlara aşı uygulaması başladı
İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan Hasyiğit: ‘Aşılamayı ayağınıza kadar getirmek bizden, uygulatmak sizden’

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) girişinde aşılama alanı oluşturulması için girişimlerini sürdürdüklerini belirten İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, OSB müdürlüğünce kendilerine belirtilen fabrikalara giderek Biontech aşı uygulamasının yapıldığını dile getirdi.
Dr. Hasyiğit, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda Biontech aşı uygulamalarının mobil ekiplerce Seramiksan ile başladığını duyurdu. Randevu şartı aranmaksızın aşılarını olan çalışanlar, belli bir süre bekledikten sonra mesailerine dönüyor. Fabrikalarda çalışan tüm vatandaşları aşı olmaya davet eden İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, "Şu anda tüm sağlık ocakları, devlet hastanelerinde aşı yapılmaktadır. Vatandaşların aşılarını tereddüte düşmeden yaptırmalarını istiyoruz. Aşılama çalışmaları başladıktan sonra hastane yükümüz çok rahatladı. Kovid-19 dolayısıyla müracaat eden, yatan ve ağır hasta sayımız azaldı. Böylece diğer hastalara da gereken hizmeti daha geniş kapsamlı vermeye başladık. Vatandaşlarımız da aşıya karşı çok duyarlı. Turgutlu’da yüksek oranda aşı oranımız var. OSB bölgesindeki fabrikalarda Biontech aşı uygulamalarımız Seramiksan ile başladı. Aşılamayı ayağınıza kadar getirmek bizden, uygulatmak sizden. Unutmayalım, virüse karşı tek silahımız aşı…” diye konuştu.
Aşı yaptıran vatandaşlar da üretimin ve kalkınmanın devam etmesi için herkesin aşı olması gerektiğini vurguladı. Nurullah ÇANKAYA
 
 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1856 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum