Reklam
Reklam

Turgutlu'nun tek kadın muhtarına 'Kadın Hakları Günü' kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu Kadın Kolları Başkanı Senem Yıldız Ateş, Turgutlu’nun tek kadın muhtarı olan Yedi Eylül Mahallesi Muhtarı Deniz Bezen’i muhtarlık binasında ziyaret ederek, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü münasebetiyle çiçek verdi.

Reklam
Turgutlu'nun tek kadın muhtarına 'Kadın Hakları Günü' kutlaması
05 Aralık 2019 - 16:56

Turgutlu’nun tek kadın muhtarına ‘Kadın Hakları Günü’ kutlaması

TURGUTLU İlçesinde Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu Kadın Kolları Başkanı Senem Yıldız Ateş, Turgutlu’nun tek kadın muhtarı olan Yedi Eylül Mahallesi Muhtarı Deniz Bezen’i muhtarlık binasında ziyaret ederek, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü münasebetiyle çiçek verdi.

Başkan Ateş, muhtarlık binasında ziyaret ettiği Muhtar Bezen’e çiçeğini takdim ettikten sonra yaptığı açıklamada “Turgutlu’muzda iki seçimde de başarılı olan seçilmiş tek kadın muhtarımız, Yedi Eylül Mahalle Muhtarımız Deniz Bezen hanımefendiye kadınların seçme ve seçilme hakkının tanınması gününde ziyarette bulunduk. Bu özel günde saygıdeğer Türk kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.” dedi. Muhtar Deniz Bezen ise anlamlı kutlama için MHP Kadın Kolları Başkanı Ateş’e ve yönetimine teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nde 5 Aralık 1934 tarihinde kadınlara seçme seçilme hakkı tanındı. İsviçre’de ise bu hak kadınlara Türkiye’den 36 yıl sonra, Fransa’da 11 yıl sonra, Belçika’da ise 14 yıl sonra verildi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2751 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum