Reklam

Turgutlu MYO öğrencilerine 'Erasmus Yurtdışı Hareketliliği' bilgilendirmesi

Reklam
Turgutlu MYO öğrencilerine 'Erasmus Yurtdışı Hareketliliği' bilgilendirmesi
28 Kasım 2019 - 13:51 - Güncelleme: 28 Kasım 2019 - 17:04

Turgutlu MYO öğrencilerine ‘Erasmus Yurtdışı Hareketliliği’ bilgilendirmesi

 

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Turgutlu Meslek Yüksekokulu’nda geçtiğimiz günlerde ‘Erasmus Yurtdışı Hareketliliği’ bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Turgutlu Meslek Yüksekokulu Erasmus Koordinatörü  Doç. Dr. Levent Paralı tarafından gerçekleştirilen toplantıda, özellikle Meslek Yüksekokullarının Erasmus Programına entegrasyonu üzerinde detaylı bilgilendirmelere yer verildi.  

Erasmus aktiviteleri çerçevesinde, KA-103 projesi aracılığıyla Avrupa Birliğindeki, KA-107 projesi ile de Avrupa Birliği dışındaki ülkeler ile “Staj Hareketliliği” adı altında gerçekleştirilecek faaliyetlerin, 15 haftalık İşyeri Uygulama Eğitimi kapsamındaki çalışmaların yurtdışında gerçekleştirilmesine olanak sağlayabileceği üzerinde duruldu. Öğrencilerin Erasmus Staj Hareketliliği aracılığıyla, yurt dışında bulunan özel-kamu kurum-kuruluşları ile üniversite arasında anlaşma sağlanan üniversitelerin çalışma faaliyetlerine katılmalarının, üniversite eğitimlerinin tamamlanmasından sonraki aşamada, yurt dışında çalışma fırsatı yakalayabileceklerine vurgu yapıldı.

Ayrıca, İşyeri Uygulama Eğitimlerini Türkiye’de gerçekleştiren öğrencilerin de, istedikleri takdirde Staj Hareketliliği faaliyetlerine katılabilecekleri ve bu faaliyetlerden elde edecekleri tecrübeler ile alt yapılarına katabilecekleri kazanımların önemi dile getirildi. Bilgisayar, Kontrol Otomasyon, Makine ve El Sanatları programlarında öğrenim gören öğrencilerin katıldığı toplantı, soru cevap etkileşimiyle son buldu. 

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1247 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum