Reklam
  • Reklam
Turgutlu MYO, 24’üncü dönem mezunlarını uğurladı
Reklam

Turgutlu MYO, 24'üncü dönem mezunlarını uğurladı

Bölüm bazında dereceye giren öğrencilere plaketlerinin takdim edilmesinin ardından, mezuniyet belgelerini alan 242 öğrenci, hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

Reklam
14 Haziran 2019 - 18:32 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 - 12:03

Turgutlu MYO, 24’üncü dönem mezunlarını uğurladı

Bölüm bazında dereceye giren öğrencilere plaketlerinin takdim edilmesinin ardından, mezuniyet belgelerini alan 242 öğrenci, hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

TURGUTLU Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Akademik Yılı 24. Dönem Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. 12 Haziran 2019 tarihinde Turgutlu Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen törene MCBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş, Turgutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Yalınız, Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Fadıl Soykök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Gülten Karagöz, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı İsmail Ulcay, Turgutlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Temel, Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Hasan Yaman, Turgutlu Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı Sabri Toker, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Nevzat Avcı, öğretim elemanları, öğrenciler ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı. 

Turgutlu Meslek Yüksekokulu birincisi Merve Sefa Demir, tüm mezunlar adına yaptığı konuşmada, "Bizleri her bakımdan daha iyi yetişmiş bireyler olarak mezun edebilmek için emek veren tüm hocalarımıza teşekkür ederiz. Özellikle son dönem, üniversitemizin geçmiş olduğu "İş Yeri Uygulama Eğitimi Modeli" ile okulumuzda edindiğimiz teorik bilgileri, iş yerlerinde edindiğimiz pratik bilgilerle zenginleştirmeyi başardık. 15 haftalık iş tecrübesine sahip olduk. Birçoğumuz eğitim aldığımız firmalardan iş teklifleri aldık. Bu yüzden, bugün burada geleceğe şekil verecek meslek, hatta iş sahibi ve en önemlisi de özgüven sahibi bireyler olarak mezuniyetimizi kutluyoruz. Bu eğitim modelinin, diğer üniversitelerin mezunlarına kıyasla bizi daha avantajlı kıldığının farkındayız ve böyle bir imkâna sahip olmamızı sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ahmet Kemal Çelebi'ye huzurlarınızda teşekkür ediyoruz" dedi.

Turgutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Yalınız yaptığı konuşmada: “Değerli misafirler, günümüzdeki küreselleşme ve teknolojik gelişmeler, nitelikli mesleki ve teknik eğitim almış iş gücüne olan talebi her geçen gün artırmaktadır. Üniversiteleri de "Üniversite-Sanayi İşbirliği" süreçlerinde, daha etkin rol almaya zorlamakta, sektör odaklı üretim süreçlerinde ihtiyaç duyulan, uygulama becerisi yüksek nitelikli öğrencileri yetiştirebilmek için çağdaş ve inovatif projeler üretilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu kapsamda, üniversitemiz, bölgesel, yerel ve sektörel iş gücü dinamiklerinin nitelikli iş gücü talepleri doğrultusundaki ihtiyaçlarını ve mezunlarımızın nitelikli istihdam edilebilirliklerini artırabilmek için, 2016 yılı başı itibarı ile koordinatörlüğü tarafımdan yürütülen “İş Yeri Uygulama Eğitimi” adını verdiğimiz, yeni eğitim modelini uygulamaktadır.

Bu eğitim modeli sayesinde, öğrencilerimiz son dönemlerini okula gelmeden, alanları ile ilgili iş yerlerinde uygulamalar yaparak tamamladılar. Son dönemlerine kadar, okulumuzdan edindikleri, teorik ve pratik bilgilerini, iş yerlerinde uzman kişilerin denetiminde yaptıkları uygulamalar ile birleştirerek, uygulamaya yönelik bilgi ve becerilerini geliştirdiler. Daha okurken iş hayatıyla tanışma fırsatı bularak, iş hayatındaki deneyim ve tecrübeleri yerinde öğrendiler. 4 aylık iş tecrübesine sahip olarak mezun oldular. Bu yüzden Mezuniyet sonrası iş hayatında adaptasyon sorunu yaşamayacaklar.  Bugün burada 2017 yılında eğitime başlayan ve son dönemlerini işyerlerinde tamamlayan 242 öğrencimizi mezun etmekteyiz"  diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş de tüm mezunlara hayatlarının bundan sonraki döneminde başarılar dileyerek, onların Manisa Celal Bayar Üniversitesini en iyi şekilde temsil edeceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından, okul birincisi olarak inşaat bölümünden mezun olan Merve Sefa Demir,  okul ikincisi olarak Bilgisayar Teknolojileri Bölümünden mezun olan İnan Erol ve okul üçüncüsü olarak inşaat bölümünden mezun olan Tuba Apay 'a plaketleri ve hediyeleri verildi. Bölüm bazında dereceye giren öğrencilere plaketlerinin takdim edilmesinin ardından, mezuniyet belgelerini alan tüm öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 1351 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şoförler Odasından, vefat edenleri anısına aşure hayrı
Şoförler Odasından, vefat edenleri anısına aşure hayrı
Manisa’nın yeni emniyet müdürü Uslusoy oldu
Manisa’nın yeni emniyet müdürü Uslusoy oldu