Reklam

Turgutlu Lisesi Yunanistan yolcusu

Yunanistan’ın Selanik kentinde düzenlenecek eğitimlerde Turgutlu Lisesi, okul müdürü Duran Can, projenin hazırlayıcısı öğretmenler Aylin Ersan ve Özlem Sarınar Meraklı ile 5 öğrenciyle yer alacak.  

Reklam
Turgutlu Lisesi Yunanistan yolcusu
04 Ekim 2019 - 08:30 - Güncelleme: 06 Ekim 2019 - 16:27

Turgutlu Lisesi Yunanistan yolcusu

Selanik'teki eğitimlerde Turgutlu Lisesi, okul müdürü Duran Can, projenin hazırlayıcısı öğretmenler Aylin Ersan ve Özlem Sarınar Meraklı ile 5 öğrenciyle yer alacak.  

TURGUTLU Lisesi öğrencileri, Yunanistan’da Avrupa Birliği Erasmus programı tarafından kabul edilen ‘Career awareness in route to Europe’ projesine katılacak. Yunanistan’ın Selanik kentinde düzenlenecek eğitimlerde Turgutlu Lisesi, okul müdürü Duran Can, projenin hazırlayıcısı öğretmenler Aylin Ersan ve Özlem Sarınar Meraklı ile 5 öğrenciyle yer alacak.  

Turgutlu Lisesi öğretmenleri Aylin Ersan ve Özlem Sarınar Meraklı tarafından hazırlanan ‘Career awareness in route to Europe’ projesi Avrupa Birliği Erasmus programı tarafından kabul edildi. İtalya’nın ev sahipliğinde Bulgaristan, Polonya, Yunanistan’ın da ortak olduğu proje, 3-9 Mart tarihleri arasında Sicilya Adasında düzenlenen etkinliklerle başladı. Turgutlu Lisesi, 14-20 Nisan tarihleri arasında da Bulgaristan’da düzenlenen etkinliklere katıldı. Proje koordinatörlüğünü yürüten Turgutlu Lisesi, proje faaliyetleri kapsamında mayıs ayı içinde ‘kariyer günleri’ düzenledi. İki yıl boyunca ortak ülkeler ile Turgutlu Lisesi öğrencilerinin kariyer planlama farkındalıklarını arttırma amaçlı faaliyetler düzenleniyor.

Proje kapsamında Turgutlu Lisesi bu sefer Yunanistan’da düzenlenecek etkinliklere katılacak. 14-19 Ekim tarihleri arasında Yunanistan’ın Selanik kentinde düzenlenecek eğitimlere okul müdürü Duran Can, felsefe öğretmeni Aylin Ersan, İngilizce öğretmeni Özlem Sarınar Meraklı ile öğrenciler Hamide Nur Karaduğan, Hüseyin Şimsek, Melike Aydoğdu, Burak Kapitan ve Ege Çallı katılacak. Turgutlu Lisesi projenin son ayağında 27-31 Nisan 2020 tarihleri arasında Polonya’ya gidecek. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2470 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum