Reklam
Reklam

Turgutlu İlçe Tarım'dan arıcılara varroa ilaçlaması uyarısı

Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, çiçek balı hasadını yapıp çam balı üretimi yapmayacak olan arı yetiştiricileri için ilaçlama zamanının 20 Eylül 2020 ile 10 Ekim 2020 tarihleri arası olarak belirlendiğini ifade etti. 

Reklam
Turgutlu İlçe Tarım'dan arıcılara varroa ilaçlaması uyarısı
30 Eylül 2020 - 15:09

Turgutlu İlçe Tarım’dan arıcılara varroa ilaçlaması uyarısı

TURGUTLU İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, çiçek balı hasadını yapıp çam balı üretimi yapmayacak olan arı yetiştiricileri için ilaçlama zamanının 20 Eylül 2020 ile 10 Ekim 2020 tarihleri arası olarak belirlendiğini ifade etti. 
    Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabında yapılan açıklamada: “İlkbahar döneminde Amitraz etken maddeli Bakanlığımız tarafından ruhsatlandırılmış ilaçlar kullanılarak ilaçlama yapılmıştır. Varroanın bağışıklık kazanmasını engellemek için münavebeli ilaçlama yapılması istenmekte olup bu doğrultuda İlçe Müdürlüğümüzce Turgutlu İlçesinde Varroa ile sonbahar mücadelesinde kullanılacak etken madde Flumetrin olarak belirlenmiştir.
Çiçek balı hasadını yapıp çam balı üretimi yapmayacak olan arı yetiştiricilerimiz için ilaçlama zamanı 20 Eylül 2020 ile 10 Ekim 2020 tarihleri arası olarak belirlenmiştir. Çam balı üretimi yapacak olan yetiştiricilerimiz İlaç Kalıntı Arınma Süresine riayet ederek çam bölgelerine nakil yapmadan önce ilaçlama yapabileceği gibi çam balı hasadını yaptıktan sonra da Flumetrin etken maddeli Bakanlığımız tarafından ruhsatlandırılmış ilaçlarla 20 gün süreyle prospektüsüne uygun şekilde varroa ilaçlaması yapmaları gerekmektedir.” İfadelerine yer verildi.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 855 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum