Reklam

Turgutlu İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez´in 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı yılsonu mesajı

Sevgili öğrenciler, geleceğimizin mimarı sevgili öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler; Oldukça yoğun, yorucu ve bir o kadar da verimli 2015-2016 eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Tüm eğitimciler olarak görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içinde yıl boyunca öğrencilerimize, başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık.

Reklam
Turgutlu İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez´in 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı yılsonu mesajı
17 Haziran 2016 - 19:25

Turgutlu İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez´in 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı yılsonu mesajı

 

“Sevgili öğrenciler, geleceğimizin mimarı sevgili öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler; Oldukça yoğun, yorucu ve bir o kadar da verimli 2015-2016 eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Tüm eğitimciler olarak görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içinde yıl boyunca öğrencilerimize, başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık.

Bu gün (17 Haziran 2016) karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili yavrularımızın, güzel ülkemizi yarınlara taşıyacak sosyal yönü güçlü, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olmaları için üzerimize düşen görevi layığı ile yapmaya özen gösterdik. Bu süreçte emeği geçen Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan tüm arkadaşlar ile Okul Müdürü, Müdür Başyardımcısı, Müdür Yardımcısı, Öğretmen, Memur, Hizmetli ve Okul Aile Birliklerimizin değerli temsilcileri ile diğer paydaşlarımıza teşekkür ederim. 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sonu itibariyle okul öncesinde 2.155, ilkokulda 10.164, ortaokulda 9.223 ve lisede 9.722 öğrencimiz olmak üzere toplamda 31.264 öğrencimiz karne alacaktır. Kıymetli velilerimiz; Karnelerdeki yüksek notlar çocukların akademik başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmaları için yeterli olmayabilir.

Çocukları sadece notlarına göre değil genel durumunu göz önüne alarak değerlendirin. Unutmayınız ki karnedeki notlar çocuğunuz kadar, sizler için de bir değerlendirme yapma imkânı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Sevgili Öğrenciler; Geleceğimizin teminatı olan ve GÜÇLÜ ve BÜYÜK TÜRKİYE yolunda Cumhuriyetimizin 100. yılına ve daha sonrasına damga vuracak olan sizlerin, önce kendiniz sonra aileniz ve ülkemiz adına sorumluluklarınız vardır. Karnedeki sonuçlarınızı tüm eğitim hayatınızı niteleyecek şekilde yorumlamayınız. Bugün başarılıysanız ve karne notlarınız yüksekse, bu sonraki dönemleri ihmal etmeniz, zamanınızı boşa geçirebileceğiniz anlamına gelmemelidir. Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye ümitsizliğe kapılmayınız. Bugün notlarınız düşük olsa da bundan sonra sergileyeceğiniz planlı ve istekli çalışma sizi daha iyi noktalara götürecektir. Hayatta mutlaka başarılar kadar başarısızlıklar da yaşayacaksınız. Başarısızlıkları bir son değil bir başlangıç olarak kabul edin. Başarısızlıklardan ve hatalardan ders alın. Değerli gençler, hayatınızın dönüm noktalarından biri olan LYS sınavları bu hafta ve önümüzdeki hafta sonu yapılacaktır. Bu vesile ile yükseköğrenime geçiş sınavlarının son basamağı olan LYS’de hepinize başarılar diliyorum. Tatil dönemini çok daha güzel ve verimli geçireceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyorum. Değerli meslektaşlarım; Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur ve her öğrenci özeldir düşüncesi ile çıktığımız bu yolda gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile çok hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Biliyorum ki mesleğimiz çok değerli ve özel bir meslek, işleriniz yoğun, görev ve sorumluğunuz ağır ama ortaya çıkan eserle gurur duymak da bir o kadar keyifli olacaktır. Bu vesileyle; her türlü destekleri ile motivasyonumuzu artıran Sayın Kaymakamımız Uğur TURAN’a, gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı tüm eğitim camiasına, sivil toplum örgütlerine, velilerimize ve emeği geçen herkese verdikleri desteklerden dolayı tekrar teşekkür eder, öğrencilerimize sağlıklı ve mutlu tatiller dilerim. “HABER MERKEZİ

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3797 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum