Reklam

Turgutlu Devlet Hastanesi 'Anne Dostu Hastane' unvanını korudu

Reklam
Turgutlu Devlet Hastanesi 'Anne Dostu Hastane' unvanını korudu
08 Ekim 2019 - 13:03

Turgutlu Devlet Hastanesi ’Anne Dostu Hastane’ unvanını korudu

Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ümit Aksoy: “Turgutlu halkına çok yakışan bu unvanı kazandırmanın ve anne sağlığı hizmetlerinin niteliği ile niceliğini artırarak anne adaylarımıza güvenli, kaliteli doğum hizmeti sağlayabilmenin gururu ve mutluluğunu beraberinde yaşıyoruz”

TURGUTLU Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ümit Aksoy, Turgutlu Devlet Hastanesinin Türkiye’de 2015 yılında ilk “Anne Dostu Hastane” unvanı verilen üç hastaneden biri olduğunu söyleyerek, 2019 yılında da tüm kriterleri yerine getirerek bu unvanı hak ettiğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığınca yapılan son yıllık değerlendirme sonucunda da unvanlarının güncellendiğini belirten Aksoy, değerlendirme sürecinde emeklerinden dolayı hastane y6öneticileri ile doğumhane, kadın doğum servisi birim çalışanlarına teşekkür etti.

Uzm. Dr. Aksoy, “Anne Dostu Hastane” ile ilgili şu bilgileri verdi: “Anne Dostu Hastane Projesi, Sağlık Bakanlığımız tarafından anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen önemli bir projedir. Anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amaçlanmıştır. Anne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Üniteleri”nin oluşturulması esas alınmıştır. Normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedeflenmektedir. Yanında uygun bir refakatçi ile gebeler kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeli, hareket özgürlüğü sağlanabilmelidir. Anne dostu hastanelerde görev yapan ebelere ise düzenli aralıklarla eğitim verilerek ebeliğin güçlendirilmesi ve hizmet kalitesinde artış sağlanmaktadır. Turgutlu halkına çok yakışan bu unvanı kazandırmanın ve anne sağlığı hizmetlerinin niteliği ile niceliğini artırarak anne adaylarımıza güvenli, kaliteli doğum hizmeti sağlayabilmenin gururu ve mutluluğunu beraberinde yaşıyoruz. Güvenli ve kaliteli gebelik izlemi ve doğum hizmeti almak bütün anne adaylarının en temel hakkıdır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1479 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum