Reklam
Reklam

Turgutlu'da yüz yüze eğitim başladı

Reklam
Turgutlu'da yüz yüze eğitim başladı
21 Eylül 2020 - 13:37 - Güncelleme: 21 Eylül 2020 - 16:08

Turgutlu’da yüz yüze eğitim başladı
Anasınıfı ve 1.sınıflar için ders zili çaldı. Namık Kemal İlkokulu ve İhsan Erturgut İlkokulu’nu ziyaret eden Kaymakam Ali Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez öğrencilere başarılar dilerken, alınan tedbirlerini denetledi.


KORONAVİRÜS pandemisi sebebiyle mart ayından beri kapalı olan okullar, ilkokul birinci sınıf ve okul öncesi sınıfların bugün yüz yüze eğitime başlamasıyla açıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Turgutlu’da da yüz yüze eğitim koronavirüs tedbirleri altında başladı. Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, yüz yüze eğitimin ilk gününde Namık Kemal İlkokulu ve İhsan Erturgut İlkokulu’nu ziyaret ederek denetimlerde bulundu. Kaymakam Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ölmez öğrencilere başarılar dilerken, koronavirüs tedbirlerini de yerinde denetledi.

Turgutlu’da ilkokul birinci sınıfta 2717, okul öncesi sınıflarda ise 2574 öğrenci bulunuyor. Pandemi sebebiyle öğrencilerin derslere katılımı zorunlu tutulmuyor, veliler yazılı bir bildirimde bulunmaksızın çocuklarını okula göndermeyip uzaktan eğitime devam edebilecekler. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar uyum programı etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecek.

"Sağlık Olmadan Eğitim Olmaz" parolasıyla hazırlanan etkinliklerde, eğitimle ilgili tüm paydaşların uyması gereken hususlar ve beklentiler yer alacak. Öğretmenlerin özgün çalışmalarına yön verecek örnek başlıklar "Çocukların Tanışma Etkinliği, Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri (Hijyen Kurallarına Uyma), Sosyal Mesafe Kurallarına Uyma Etkinliği (Sınıf İçi) Ailelerin Tanışma Etkinliği, Korku ve Kaygılardan Kurtulma Öğrenme Merkezlerini/Okulun Bölümlerini Tanıtma Etkinliği, Sınıf Kurallarını Tanıtma Etkinliği, Sağlıklı Yaşama Etkinliği (Beslenme Kurallarına Uyma), Sosyal Mesafe Kurallarına Uyma Etkinliği (Okul Dışı), Okulu ve Çalışanlarını Tanıma Etkinliği, Sağlıklı Yaşama Etkinliği (Okul Sonrası Beslenme ve Hijyen)" şeklinde olacak.

Hasan Deniz ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2817 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum