Reklam
Reklam
Reklam

"Turgutlu'da salgının sebebi içme suyu değil"

Turgutlu ilçesinde son iki haftada onlarca kişi bulantı ve ishal şikayetiyle hastaneye başvurdu.

Reklam
"Turgutlu'da salgının sebebi içme suyu değil"
13 Şubat 2020 - 13:43 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 13:08

"Turgutlu'da salgının sebebi içme suyu değil"

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde son iki haftada onlarca kişi bulantı ve ishal şikayetiyle hastaneye başvurdu. Vatandaşlar rahatsızlıklarının nedeni olarak içme suyunu gösterirken, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün yaptığı analizlerde içme suyunda herhangi bir bulguya rastlanılmadığı belirtildi.

Turgutlu’da son iki haftada onlarca kişi bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle Turgutlu Devlet Hastanesi ve sağlık ocaklarına başvurmasının üzerine, Turgutlu  İlçe Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili inceleme başlattı. Vatandaşların salgının içmeye suyundan kaynaklandığı yönündeki şikayetleri üzerine son 9 günde Turgutlu’nun çeşitli yerlerinden alınan içme suyu numuneleri günlük olarak incelendi. Edinilen bilgiye göre günlük olarak yapılan analizlerde Turgutlu şebeke suyunda herhangi bir mikrobik bulguya rastlanmadığı ve sudaki klor seviyesinin de normal değerlerde olduğu öğrenildi.

            Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre son iki gündür, benzer şikayetlerle Turgutlu Devlet Hastanesi’ne müracaat eden hastanın olmadığı öğrenildi.

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 9115 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • samil
    5 ay önce
    vakaların oldugu tarihlerde suda klor yoktu.sular sonradan klorlandı.su pompo istasyonlarındaki görevliden ögrendik.hiç örtbas yapmayın.