Turgutlu'da 'Meme Kanseri' için farkındalık etkinliği

Reklam
30 Ekim 2018 - 15:48 - Güncelleme: 30 Ekim 2018 - 23:21

Turgutlu’da 'Meme Kanseri' için farkındalık etkinliği

MANİSA'nın Turgutlu İlçesinde, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 'Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı' etkinlikleri kapsamında meme kanserine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla bir yürüyüş yapıldı. Saat 13.30'da İlçe Sağlık Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş, Orta Park’ta açılan stantla sona erdi.

Stant başında bir konuşma yapan Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Dr.Bilgehan Hasyiğit: "Meme kanserine erken teşhis ve meme kanserine karşı farkındalık oluşturma etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu amaçla elimizdeki bilgilendirme afişleri ile birlikte ilçemizde yürüyüş düzenledik. Amacımız kadınların meme kanserine erken teşhisle hastaneye başvurmalarını sağlayabilmek. Meme kanseri düzenli mamografi çekilerek erken tespit edilebilen bir hastalıktır. 40-69 yaş aralığındaki kadınlar mamografi çektirmek için KETEM’e veya aile hekimlerine başvurabilir." dedi.

Etkinlikte kurulan stantta vatandaşlara bir taraftan pembe kurdele takıldı ve meme kanserinde erken teşhisin öneminin anlatıldığı broşürler dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2129 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum