Reklam
Reklam

Turgutlu'da gündem olan Ak Parti istifaları

AK Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulundan istifalar gündemi sarstı.

Reklam
Turgutlu'da gündem olan Ak Parti istifaları
27 Eylül 2019 - 18:48 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 21:05

Turgutlu’da gündem olan Ak Parti istifaları

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek, muhabirimizin sorusu üzerine ileriki günlerde açıklama yapacağını belirtti.

TURGUTLU İlçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulundan istifalar gündemi sarstı. İlçe Teşkilatında önemli görevlerde bulunan Esat Durgu ve Av.Serkan Baş, 3 kez yönetim kurulu toplantısına katılmadığından yönetim kurulu üyeliğinden düştü. Belediye meclisi eski üyelerinden Sabri Özkan, 30 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden aday olduğu için yönetim kurulundan istifa etmişti.

Bunun yanı sıra Murat Pulat, Fırat Kapucu, Mustafa Keskin (20 Eylül 2019), Bülent İsen (20/09/2019),  Besim Gürtürk (20/09/2019), Beycan Kurtvuran, Necmettin Dirim’in istifa ettiği öğrenildi.

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek, muhabirimizin sorusu üzerine ileriki günlerde açıklama yapacağını belirtti.

Yönetim Kuruluna üç kez katılmadığı için yönetim kurulundan istifa etmiş sayılan Esat Durgu: “Ben işlerimin yoğunluğundan toplantılara katılamadığımdan istifa etmiş sayıldım. Ben partimde tek kişi kalıncaya kadar, partimi seviyorum. Benim AK Parti ile sorunum yokç” dedi.

 “Genel kurul sürecinin başlamasından dolayı görev alacak olan yeni arkadaşlarımızın önünü açmak istedik.” diye sorumuzu yanıtlayan Av. Baş: “Biz partimizden istifa etmedik. Genel kurul sürecinde yeni arkadaşların önünü açmayı arzuluyoruz.” dedi.

AK Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulundan istifa ettiğini beyan eden bir üye, notere yazdırdığı istifa mektubunda ise, “Bir yönetim kurulu arkadaşımızın  da isminin geçtiği, bazı kurumlarca etik ve ahlaki olmayan hadiseleri üzüntüyle duymaktayım. Ayrıca ilçe başkanımız tarafından bu arkadaşımız ile ilgili hiçbir disiplin sürecinin işletilmemesi beni daha da derinden üzmüştür. Çok sevdiğim ve inandığım Ak Partime ve Genel Başkanıma bu tür hadiselerin zarar vereceğine inanmaktayım. AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğinden üzülerek istifa ediyorum.” ifadeleri yer aldı. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 16775 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Seyfi
  1 yıl önce
  Esat hariç diğerleri zaten büyük birlik partisinden encümen adayi idiler.onlar
 • Sahibi yaradan.
  1 yıl önce
  Haberi yazanlar, daha ne kadar algı yapacaksınız, nereye kadar AKP kötüleyeceksiniz. Son nefesim kalana kadar RECEP TAYYİP ERDOGANDAN asla vaz geçmeyeceğim. Ve var gücümle etrafımdaki insanlarada önce kendimi sonra onları geliştirerek daha iyi bir AKP parti olma yolunda yolumuza devam edeceğiz.