Reklam
Reklam

Turgutlu'da geniş kapsamlı 'motosiklet' denetimi: 53 sürücüye ceza yazıldı (GÖRÜNTÜLÜ)

Turgutlu İlçesinde polis ve jandarma ekipleri tarafından, yaz aylarıyla birlikte motosiklet kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak artan kazaları önlemek ve farkındalık yaratmak amaçlı gerçekleştirilen denetimlerde 53 motosiklet sürücüsüne 24 bin 839 lira cezai işlem uygulandı.

Reklam
17 Haziran 2021 - 22:42 - Güncelleme: 17 Haziran 2021 - 22:45

Turgutlu’da geniş kapsamlı ‘motosiklet’ denetimi: 53 sürücüye ceza yazıldı


- MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde polis ve jandarma ekipleri tarafından, yaz aylarıyla birlikte motosiklet kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak artan kazaları önlemek ve farkındalık yaratmak amaçlı gerçekleştirilen denetimlerde 53 motosiklet sürücüsüne 24 bin 839 lira cezai işlem uygulandı.


Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme ile Toplum Destekli Polis (TDP) büro amirliği ile İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timi ekiplerince, bugün akşam üstü saatlerinde denetim gerçekleştirildi. Kasksız, ehliyetsiz ve yetersiz ehliyetsiz, plakasız, sigortasız, muayenesi geçmiş ve sertifikasını alıp ehliyete çevirmeyen motosiklet sürücülerine ceza yağdı. Yaklaşık 1 saat yapılan denetimlerde 94 motosiklet kontrol edildi. Özellikle ehliyetsiz ve kasksız motosiklet kullanan ve gerekli tedbirleri almayarak hem kendi hayatlarını ve hem de vatandaşların hayatlarını tehlikeye düşüren 53 sürücüye 24 bin 839 lira ceza kesildi, 3 araç ise trafikten men edildi. Trafik kazalarını önlemek ve trafiği düzene sokmak için yapılan denetimler, kurallara uyan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Motosiklet sürücülerine yönelik denetimlerin artarak devam edeceğini belirten Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak: “Amacımız ceza yazmak değil. Başta gençlerimiz olmak üzere, vatandaşımızın can güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. İlçemizde kurallara uyma konusunda farkındalık yaratarak trafik kazalarını en aza indirmek istiyoruz. Denetimlerle Turgutlu’da kurallara uygun olarak motosiklet ve araç kullanımını sağlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

İlçede, 2018 yılında İlçe Emniyet Müdürlüğünce uygulanmaya başlanıp devam eden ‘Hayatın Başında! Kaskın Nerede?’ projesiyle motosiklet sürücülerinin kask takmalarına vurgu yapılmıştı.
Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1702 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum