Reklam
Reklam
Reklam

Turgutlu'da 'Erasmus+ Okul Ortaklığı' projesi kabul edilen tek okul 

Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘VrScienceLabErasmus+’ projesinin ilk toplantısı yapıldı.

Reklam
Turgutlu'da 'Erasmus+ Okul Ortaklığı' projesi kabul edilen tek okul 
13 Aralık 2019 - 17:53

Turgutlu’da ‘Erasmus+ Okul Ortaklığı’ projesi kabul edilen tek okul 
Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘VrScienceLab Erasmus+’ projesinin ilk toplantısı yapıldı.

MANİSA’nın Turgutlu ilçesi’nde bulunan Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Okul Eğitimi Programı kapsamında 2019 yılında kabul edilen " VrScienceLab " isimli Fen deneylerinin Sanal olarak modellenmesi konulu Erasmus+ projesinin ilk toplantısına katıldı. Toplantı 30 Kasım -4 Aralık 2019 tarihinde Çekya ülkesi Zlin şehrinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 yıl sürecek olan projenin ortakları Hırvatistan, Romanya, İspanya ve Çekya’daki bilişim alanlarına sahip liseler olacak.

2019 yılında Turgutlu’da kabul edilen tek Erasmus + okul ortaklığı olan projenin ilk toplantısına Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Nevra Bursalı ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sezin Yüksel katıldı. Proje toplantısında fen deneylerinin modellenmesi için kullanılacak bilgisayar programları anlatıldı ve eğitim amaçlı geziler organize edilerek bilişim alanındaki eğitim modelleri incelendi.

Projelerinin Turgutlu’da bu sene kabul edilen tek okul ortaklığı projesi olması ve projenin içeriği itibariyle yeni teknolojileri öğrencilere öğretmesi bakımından okula katkı sağlayacağını kaydeden okul müdürü Cüneyt Aybey açıklamasında, “Erasmus+ Avrupa Birliği projeleri okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin vizyonlarının gelişmesi ve farklı eğitim sistemlerini tanıması adına bir şans olarak değerlendiriyorum. Bu vesile ile projede görev alan öğretmenlerimizi kutluyorum. Proje yürütme kurulu olarak başarılı hizmetler yapacaklarına inanıyorum. Ayrıca öğrencilerimiz için, okul için, eğitim adına güzel hizmetler yapan öğretmenlerimize her türlü desteği sağlıyoruz. 1739 sayılı Milli Eğitim Temel kanununda belirtilen Türk eğitiminin genel amaçlarını gerçekleştirmek adına her türlü faaliyet ve projenin destekçisiyiz. Bu uğurda üzerimize düşeni yapmaya her daim hazırız. Okulumuzda bundan sonra da çok güzel projeler ve faaliyetler olacağına inanıyorum. Projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. ” görüşlerine yer verdi. 

Projenin bir sonraki toplantısı Mart ayında İspanya’da gerçekleşecek olup bu toplantıya Turgutlu ilçesi Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 5 öğrenci ve 2 öğretmenin katılması planlanıyor.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum