Reklam
Reklam
Reklam

Turgutlu'da depreme dayanıksız okul binaları yıkılıyor

Reklam
Turgutlu'da depreme dayanıksız okul binaları yıkılıyor
09 Temmuz 2020 - 15:32 - Güncelleme: 09 Temmuz 2020 - 15:37

Turgutlu'da depreme dayanıksız okul binaları yıkılıyor

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen okul binalarının yıkımı için çalışma başlatıldı. Manisa Valiliğinin, fay fattı üstünde ya da çevresinde inşa edildiği gerekçesiyle 12 ilçedeki 29 okul binası için aldığı yıkım kararı uygulamaya geçti. Turgutlu ilçesindeki ilk yıkım çalışması Samiye Nuri Sevil İlkokulunda gerçekleştirildi. İlçedeki Cumhuriyet İlkokulunda da A, B ve C bloklarının kısa sürede yıkılacağı bildirildi.  (AA)

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4173 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa
    1 ay önce
    Çürük binalar 11 marttan itibaren yıkılmıs olsaydı şimdiye ;okul binaları yapılmıs olurdu.31 agustosda bu cocuklar ne olacak kalablık sınıflarda