Reklam
Reklam

Turgutlu'da 'Cumhuriyet Bayramı' programı açıklandı

Bayram süresince tüm resmi daireler, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri, bütün cadde ve sokaklar, resmi ve özel binalar Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla donatılacak, gece ise ışıklandırılacak.

Reklam
Turgutlu'da 'Cumhuriyet Bayramı' programı açıklandı
27 Ekim 2020 - 14:46 - Güncelleme: 27 Ekim 2020 - 14:55

Turgutlu’da ‘Cumhuriyet Bayramı’ programı açıklandı
Bayram süresince tüm resmi daireler, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri, bütün cadde ve sokaklar, resmi ve özel binalar Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla donatılacak, gece ise ışıklandırılacak.
 
TURGUTLU Kaymakamlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97.yıl dönümü nedeniyle yapılacak olan kutlama programını açıkladı. 28 Ekim Çarşamba günü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayacak Cumhuriyet coşkusu, 29 Ekim Perşembe günü tebriklerin kabulü ve kutlama töreni ile devam edecek.
            İlçede, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97.yıl dönümü kutlamaları yarın saat 13.00’te başlıyor. Cumhuriyetin ilanının yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kaymakam ve belediye başkanı tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan içten bağlılık, sevgi, saygı ve hayranlık duygularının bir ifadesi olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak. 29 Ekim’de devam edecek programda yine 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda saat 09.45’te Kaymakam Ali Yılmaz tarafından tebrikler kabul edilecek. Saygı duruşu yapılacak ve Şadi Turgutlu Ortaokulu Müzik Öğretmeni Birol Saçar yönetiminde İstiklal Marşı söylenecek. Bayrakların göndere çekilmesi Şadi Turgutlu Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Turgut Kösem eşliğinde 10 öğrenci tarafından yapılacak. Kaymakam Ali Yılmaz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak. Yine aynı okuldan 2 öğrenci şiirlerini okuyacak, Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülsüm Bıkmaz rehberliğinde öğrenciler tarafından enstrümantal müzik ile destekli resim etkinliği gerçekleştirilecek.
            Bayramın başlamasıyla birlikte ilçedeki tüm resmi daireler, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel işyerleri vatandaşlar tarafından, bayram süresince şehirdeki bütün cadde ve sokaklar, resmi ve özel binalar Atatürk posterleri ve Türk bayrakları ile donatılacak, gece ise ışıklandırılacak. Şehrin cadde ve sokaklarına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özdeyişleri ve günün anlamını belirten pankartların belediye tarafından asılacağı belirtildi.
Hava şartları dolayısıyla alanda yapılamaması durumunda, kutlama töreninin Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2812 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum