Reklam
Reklam

Turgutlu'da bir grup genç İsrail'i protesto etti

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Turgutlu’da protesto edildi

Reklam
Turgutlu'da bir grup genç İsrail'i protesto etti
11 Mayıs 2021 - 18:54 - Güncelleme: 11 Mayıs 2021 - 20:05
Gençler İsrail'i protesto etti
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Turgutlu’da protesto edildi


TURGUTLU ilçesinde gençler, İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarını lanetledi. Turgutlulu gençler 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında toplandı. Türk ve Filistin bayrakları açarak, tekbir getiren gençler, İsrail’in Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarını kınadı. Alanda toplanan gençler bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı gençleri temsilen Ramazan Gökkaya gerçekleştirdi. 

Açıklamada, "Türkiye'nin Müslüman  gençleri olarak Filistin'de, İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırıları protesto etmek ve zulüm gören masumların yanında olduğumuzu göstermek için aşağıda ki basın açıklamasını kamuoyu ile paylaştık. "Öncelikle, ben bu konuşmayı bir kurumun gençlik lideri olarak değil, Türkiye’de yaşayan Müslüman bir genç olarak yapıyor ve Filistin’i kendine dava edinmiş tüm müslüman gençleri temsil ediyorum. Sözde İsrail terör devleti kurulduğundan bu Yana, Filistin’deki Müslüman kardeşlerimize, ZULÜM kelimesinin dahi yanında masum kaldığı birçok şuç işlenmiştir ve işlenmeye devam etmektedir. Son olaylarda bir kez daha gördük ki; 3 büyük mescidimizden biri olan El Aksa'ya Siyonistlerin tehditleri devam ediyor, Filistin’li kardeşlerimize yapılan zülüm bitmiyor, aksine her geçen gün artıyor. Dünyanın sadece seyrettiği bu zulmü insanlıktan dem vuranlar kanıksamış olmalı ki, Müslüman yurdunu yangın yerine çeviren, eşkıyalık yapan faşist Yahudiler, yahudi yerleşimciler olarak anılıyor. Bizim için, Filistin topraklarında Yahudiler, yerleşimciler değil, sadece ve sadece işgalcidir! İşgali savunan Yahudilerde sadece teröristtir. 

Gençler güçsüz ya da yetersiz değildir! aksine bütün güçsüzlükleri ve yetersizlikleri ortadan kaldırabilecek olan ateşi yüreğinde taşıyan birer devadır. Kardeşlerimiz zulme maruz kalırken biz keyif çatamayız. Yapılan açıklamaların bir şey ifade etmediğini düşünenler için, bizim amacımız, yanan kor ateşe bir damla olsun su götürmek suretiyle tarafımızı belli etmektir. Filistin’deki ve dahi mazlum coğrafyalardaki bütün ümmetin ihtiyacı “Rablerine iman etmiş birkaç GENÇ ise, biz o gençler olmak için çalışacağız. Bugün, burada Türkiye'deki gençler olarak, Türkiye'nin gelecek nesli olarak, bu dava ateşinin sönmeyeceğini aksine daha da alevleneceğini tüm dünyaya haykırıyoruz. Ve ilelebet sloganımız şudur: hayber hayber ya yahud ceyşu Muhammed seyfe yahud." ifadelerine yer verildi. 

İsrail aleyhine sloganlar atan grup daha sonra olaysız şekilde alandan ayrıldı.

Doğan ÇİZMECİ
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2196 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MEHMET UÇAK
    1 ay önce
    helal olsun size gençler , o kadar stk ya , sendika başkanlarına , nice sivil toplumlar adına sözde sözcü olanlara rağmen koca yüreğinizle Terörist İsraile karşi tarafınızı belli edip sesinizi yükseltmişsiniz. alnından öpülesi gençlere selam olsun Mescid-i Aksa Onurumuzdur. Mehmet Uçak