Reklam

Turgutlu'da 32 bin öğrenci ders başı yaptı

Üç aylık tatil sona erdi, bugün Turgutlu’da 32 bin öğrenci ders başı yaptı.

Reklam
Turgutlu'da 32 bin öğrenci ders başı yaptı
09 Eylül 2019 - 14:07 - Güncelleme: 09 Eylül 2019 - 22:06

Turgutlu’da 32 bin öğrenci ders başı yaptı

Üç aylık tatil sona erdi, bugün Turgutlu’da 32 bin öğrenci ders başı yaptı.

 

YENİ eğitim - öğretim döneminde Turgutlu İlçesinde binlerce ders başı yaptı. İlkokul birinci sınıf ve anaokulu öğrencilerinin bir hafta önce uyum eğitimiyle başladığı 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Anaokulu ve ilkokula giden öğrenciler, okula aileleriyle geldi.

32 bin öğrencinin ders başı yaptığı Turgutlu’da 2 bin 100 öğretmen görev yapacak. 21 lise, 30 ortaokul, 36 ilkokul ve 9 anaokul hizmet verecek. Veliler, çalan ders zili ile çocuklarını sınıflarına uğurladı. Bu nedenle Turgutlu İlçesinde sabahın ilk ışıklarıyla caddeler, sokaklar hareketlendi. Okul kıyafetleri ve kırtasiye ürünleri satan dükkanlar dolup taşmaya başladı. Turgutlu polisi okul önlerinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için önlemler aldı. Öğrenci velilerine de okul heyecanının gölgeleri yansıdı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Turgutlu’da 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk okul ziyaretini Gazi Ortaokulu’na yaptı. Okul müdürü Emin Sezgin ve okul yöneticileri tarafından karşılanan Ölmez, sınıflarda öğrencileri ziyaret ederek başarılı bir dönem geçirmelerini diledi. Müdür Ölmez yaptığı açıklamada: “Yeni eğitim ve öğretim yılına başladık. Sorunsuz bir şekilde yılı tamamlamak istiyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte Turgutlu’nun eğitimini ileriye taşımak istiyoruz. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Öğrencilerimize bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Okullar 19 Haziran 2020’de kapanacak

2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilk kez ara tatilli yeni çalışma takvimi uygulanacak. Öğrenciler kasım ve nisan aylarına 1'er hafta ara tatil yapacak. Yeni takvime göre, ilk ara tatil 18-22 Kasım tarihlerinde. İlk dönem 17 Ocak Cuma günü sona erecek. Öğrenciler, 20-31 Ocak tarihleri arasında yarıyıl tatil yapacak. 3 Şubat'ta başlayacak 2. dönemin ara tatili ise 6-10 Nisan arasında. Okullar 19 Haziran 2020'de kapanacak. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2948 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum