Reklam
Reklam

Turgutlu'da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Reklam
Turgutlu'da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı
24 Kasım 2020 - 10:49 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 19:50

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

TURGUTLU İlçesinde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet mektepleri başöğretmenliğini’ kabul ettikleri tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Günü, pandemi nedeniyle sade bir törenle kutlandı. 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Turgutlu’da saat 09.45’te 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda başladı. Törene Kaymakam Ali Yılmaz, Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez,  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Baştürk, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve görevliler katıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, öğretmenler adına Ata’nın huzuruna çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Mesleğe yeni girmiş öğretmenler yeminlerini etti. Mesleğe yeni giren öğretmenler ve emekliye ayrılan öğretmenler adına konuşmalar yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Ölmez ve Kaymakam Ali Yılmaz’ın konuşmasının ardından öğretmenler ve öğrenciler tarafından günle ilgili hatırat ve şiirler okundu. Emekliye ayrılan öğretmenleri temsilen Kerim Köse'ye hizmet şeref belgesi takdim edildi. Filyasyon takip ekiplerinde görev yapan idareci ve öğretmenleri temsilen de her kademeden (anaokulu – şlkokul – ortaokul – lise) 2 kişiye (okul müdürü – müdür yardımcısı) başarı belgeleri verilerek program son buldu. Törende ayrıca Belediye Başkanı Çetin Akın, tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Ölmez'e çiçek takdim etti. 

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1530 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum