Reklam
Reklam

Turgutlu'da 1 günde 50 kişiden organ bağışı

Turgutlu'da organ bağışı standı açıldı

Reklam
Turgutlu'da 1 günde 50 kişiden organ bağışı
09 Kasım 2018 - 15:46 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 23:54

Turgutlu'da organ bağışı standı açıldı

İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, organ bağışı yapacak kişilerin, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğünde, Devlet Hastanesinde ve hafta içinde diğer noktalarda açılacak stantlara başvurabileceklerini bildirdi. 

TURGUTLU İlçe Sağlık Müdürlüğü, 03-09 Kasım Organ Bağış Haftası nedeniyle Orta Park’ta organ bağışı standı açtı. İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, organ naklinin, vücutta görevini yapamayan bir organın yerine canlı bir vericiden veya beyin ölümü gerçekleşmiş olan kişiden alınan sağlam bir organın nakledilmesi işlemi olduğunu, 18 yaşından büyük, 65 yaşından küçük, akli dengesi yerinde olan ve önemli rahatsızlığı olmayan herkesin doku ve organlarını bağışlayabileceğini belirtti. 

Hasyiğit, organ bağışı yapacak kişilerin, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğüne, Devlet Hastanesine, hafta içinde diğer yerlerde açılacak stantlara başvurabileceklerini bildirdi. 

Bu etkinlikte yaklaşık 50 kişi organlarını bağışladı. Etkinlikte yer alan Kaymakam Turan, ‘Organ bağışlamak insanlık görevidir.’ diyerek organlarını bağışladı. Stant açılışına katılan İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, Özel Odak Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Kemal Nas ve Özel Egeumut Hastanesi Başhekimi Dr. Emre Telciler, Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Nilgün Koçyiğit ve Diş Hastanesi Başhekimi Dr. Güven Tahtacı da organlarını bağışladılar. Doğan ÇİZMECİ - Ahmet Refik ÖZPEHLİVAN

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 7155 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum