Reklam
Reklam

Turgutlu Çevre Platform madene karşı çıkmayana oy yok.

Cumartesi günü akşamı Turgutlu Hükümet Konağı önündeki bahçede düzenlenen basın açıklamasına sivil toplum örgütleri bazı siyasi parti Belediye Başkan adayları ve çok sayıda çevreci katıldı.

Reklam
Turgutlu Çevre Platform madene karşı çıkmayana oy yok.
08 Mart 2014 - 20:03 - Güncelleme: 08 Mart 2014 - 21:01

Turgutlu Çevre Platform madene karşı çıkmayana oy yok.

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde çeşitli sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerinden oluşan Turgutlu Çevre Platformu düzenledikleri basın açıklamasında Çaldağında ki madene karşı çıkmayana oy yok dedi.

            Cumartesi günü akşamı Turgutlu  Hükümet Konağı bahçesi önünde  düzenlenen basın açıklamasına sivil toplum örgütleri bazı siyasi parti Belediye Başkan adayları ve çok sayıda çevreci katıldı.

            Turgutlu Çevre Platformu adına konuşan Metin Sert : “Doğa’nında soygununu içeren çok büyük talan ve yağmaya dönüşmüştür. Böylesine büyük bir soygunu Türkiye içi kurgulayanlar iltidar partisinin yasama yürütme ve yargı iel tek başına yürüterek hukuku çiğneyerek yürütebildiği bir soyguna dönüşmüş durumda.  Dünya’da çevreye mal gözüyle bakan insan çevreden sorumlu Bakan olabilirmi? Ama Türkiye’de oluyor. Dünya’nın hiç bir ülkesinden izin verilmeyen bir madencilik yöntemine Türkiye’de bu yüzden izin veriliyor. İşte bizler hem doğanın hem Türkiyenin talanına hem madenin hem hırsızların yalanına hayır demek için ve hiç bir ülkenin izin vermediği bir madencilik yöntemine izin verip sonra destek olup sonra da kefil olanlara “Oyumuz yok demek için” bugün burada toplandık. Ve 30 Mart 2014’e kadar her Cumartesi akşamı aynı yerde aynı saatte buradayız dedi. Basın toplantısına katılan CHP Turgutlu Belediye Başkan adayı Dr.Cengiz Ulman ve HDP Turgutlu Belediye Eş Başkanlarından Ramazan Soğukpınar eyleme destek verdiklerini belirtti.Ümit ATALAY


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3037 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum