Reklam

Turgutlu Belediyesi kurslar için CHP binasının 3 katını kiraladı

Reklam
Turgutlu Belediyesi kurslar için CHP binasının 3 katını kiraladı
09 Ocak 2020 - 14:16

Turgutlu Belediyesi’nin hizmet binasında; Halk Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Turgutlu Belediyesi’nin ortaklaşa açtıkları ve uzun yıllardır faaliyet gösteren kurslar taşınıyor. Yeni adres ‘Atatürk Kültür Merkezi’
Turgutlu Belediyesi’nin çok katlı hizmet binasının üst katları Turgutlu Belediyesi tarafından farklı faaliyetlerde kullanılacağı için burada açılan kursların başka yerlere taşınması için çalışma başlatılmıştı. CHP'li Turgutlu Belediyesi yer sorununu çözmek için Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’ne ait 5 katlı binanın 3 katını kiralayarak, bu binanın 2.katında İngilizce, dağcılık, Türk Halk Müziği, yağlı boya ve resim kursu ve kütüphane, 3.katında; giyim, el sanatları, palet resim, resim ve seramik kursları 4.katında; makyaj, bilgisayar ve halk oyunları kurslarını buraya taşınmasına karar verdi. Kiralanan binanın 3 katı ‘Atatürk Kültür Merkezi’ olarak hizmet verecek.
Alınan bilgiye göre Turgutlu Belediyesi kiraladığı 3 kat için ayda 5 Bin Türk Lirası kira ödeyeceği öğrenildi.
Tuncel Yılmaz


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3573 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet
    5 ay önce
    Önce tasarruf yapıyorum diye belediyenin iki katını boşalt sonra git hizmet adı altında mensubu olduğu siyasi parti binasının iki katını kirala, ben şimdi soruyorum niye boşalttığınız katları kullanmıyorsunuz da birde özellikle mensubu olduğun siyasi parti binasını kiralama yapıyorsunuz diye adama sorarlar.