Reklam

Turgutlu ADD'den 'Atatürk' sergisi ve lokma hayrı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kronolojik fotoğrafları sergilendi. Sergi beğeniyle karşılanırken, dökülen lokmalar vatandaşlara dağıtıldı.

Reklam
Turgutlu ADD'den 'Atatürk' sergisi ve lokma hayrı
10 Kasım 2019 - 23:40 - Güncelleme: 12 Kasım 2019 - 01:30

Turgutlu ADD’den ‘Atatürk’ sergisi ve lokma hayrı

TURGUTLU İlçesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Turgutlu Şubesi tarafından, 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kronolojik fotoğrafları sergilendi. Sergi beğeniyle karşılanırken, dökülen lokmalar vatandaşlara dağıtıldı.

Turgutlu ADD Şubesi, Atatürk’ün vefatının 81.yıl dönümünde dernek binasında ‘Atatürk sergisi açtı. Sergide Atatürk’ün bugüne kadar çok az yayınlanmış fotoğraflardan da olmak üzere yaklaşık 280 kronolojik fotoğraflar sergilendi. Serginin açılışına Belediye Başkanı Çetin Akın, ADD Turgutlu Şube Başkanı Mehmet Halıcıoğlu, dernek üyeleri ve davetliler katıldı. Açılışın ardından davetliler, sergilenen fotoğrafları tek tek inceledi. Dernek binası önünde ise Atatürk ve silah arkadaşları anısına lokma hayrı gerçekleştirilerek dualar edildi. Dökülen lokmalar davetlilere ve vatandaşlara dağıtıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şubesi Başkanı Mehmet Halıcıoğlu yaptığı açıklamada, “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yılı dolayısıyla şube olarak, Atatürk’ün fotoğrafları sergisini açtık, sergimizde atamızın 280 fotoğrafını sergiledik. Büyük önderimize bağlılığımızı ve saygımızı bir nebze olsun ifade edebilmek adına, derneğimizde bu ruhu yaşatmak istedik. Sergimiz 11 Kasım Pazartesi günü saat:17.00’ye kadar açık kalacak.” dedi.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2803 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum