Reklam

Turdak'la Kemalpaşa Cumalı'dan Karaot'a

Turdak Sporcuları, Cumalı'dan Karaot köyüne yürüyüş gerçekleştirdiler

Reklam
Turdak'la Kemalpaşa Cumalı'dan Karaot'a
12 Mart 2020 - 11:42 - Güncelleme: 13 Mart 2020 - 12:17

Turdak'la Kemalpaşa Cumalı'dan Karaot'a

Turdak Sporcuları, Cumalı'dan Karaot köyüne yürüyüş gerçekleştirdiler

HAVALAR aniden ısındı. İlkbahar kısa sürecek gibi. TURDAK Kulübü dağcıları sonbahar ve kışta yağmur, kar, soğuk demeden aralıksız her pazar doğadaydı. Gazetemiz de bu sezon gerçekleştirilen 27 parkurda hep Turdak’ın yanında oldu. Onlarla eğlendi, onlarla yoruldu, onlarla kayboldu. Azgın dereleri birlikte aştılar. Tepelere, dağlara birlikte tırmandılar. Kimi zaman uçurumların kenarında dizleri titreyerek geçtiler. 

Turdak grubuna yeni katılanlarla Kemalpaşa-Cumalı’ndaydık. Başkanın rahatsızlığından dolayı iki aydır yürüyüşleri Başkan Yardımcısı Hamza Yavuzer yönetiyor. Cumalı; Mahmut Dağının güney yamaçlarında kurulmuş  tarihi bir köy. Yaşı 600'den aşağı olmadığını sandığımız ulu çınarlar köyün her yerinde anıt gibi duruyor. Köy kahvesinde kısa bir çay molasından sonra hiç beklemeden yola koyulduk. Köy çıkışından beyaz , pembe çiçekleriyle sanki beyaz bulut gibi açan “Payam / Badem” diplerinde  içinde baharın  müjdecileri Papatyalar, Nergisler, Gelinalları, Tıvga daha adını bilemediğimiz binbir çiçekler bizi karşıladılar. Bol bol fotoğraflar çektikten sonra kısa sürede ormana ulaştık. Kimi orman içi yollardan kimi  önceden belirlenip CPRS aygıtına yüklenen  Patika / Yolak lardan  “9,5 Km” olan parkurumuzu güle oynaya (3) saatte tırmanarak, yürüyerek  Torbalı ya bağlı Karaot Köyünde tamamladık. Katılımcı  bayan arkadaşların "Emekçi Kadınlar gününü" Doğadan topladığımız çiçeklerle kutladık.

            Karaot köyü de Cumalı gibi Ulu Çınarların arasına kurulmuş  kadınların  el yapımı doğal ürünlerini sattıkları küçük güzel bir köy. Alışverişler yaptıktan sonra  dönüşe geçiyoruz.

            Turdak Sporcuları gelecek pazara 12 yıl önce yoğun yağış ve siste kayboldukları Bornova, Kurudere Köyünden Yamanlar Karagöl’e yürüyüp piknik yapacaklar. 

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3866 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • akrep
    3 ay önce
    ne kadar önemli bir iş başarmışsınız ulusal çapta bir başarı öyküsü. yürüyüş yapmanın haber değeri nedir? ayrıca salgın olduğu bu günlerde bir arada yürüyüp resim paylaşmak maharet midir? yoksa cehalet mi? haber sitesi olarak sizi de tebrik ediyorum bu haberle epey sorunu çözmüşsünüz. topluma karşı bu şekilde mi faydalı oluyorsunuz? yazık gerçekten