Reklam
Reklam
Reklam

Turdak, Kozbeyli'den Yenifoça'ya çilekli yolda yürüdü

Turgutlu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (TURDAK), bu Pazar çevrenin pek çok dağcılık ve trekking kulüplerinin her yıl en az bir kez yürüdükleri Yenifoça  ile Kozbeyli Köyü arasındaki çilekli yolda etkinlik düzenledi.

Reklam
Turdak, Kozbeyli'den Yenifoça'ya çilekli yolda yürüdü
20 Kasım 2019 - 12:56

Turdak, Kozbeyli’den Yenifoça’ya çilekli yolda yürüdü

TURGUTLU'nun dağcılık kulüplerinden, Turgutlu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (TURDAK), bu Pazar çevrenin pek çok dağcılık ve trekking kulüplerinin her yıl en az bir kez yürüdükleri Yenifoça  ile Kozbeyli Köyü arasındaki çilekli yolda etkinlik düzenledi.

Etkinlik hakkında Turdak kulübü yöneticilerinden İbrahim Köylücan gazetemize konuştu:

"Turdak Kulübümüz bu pazar etkinliğine gençleri da kattı. Üyelerimizle birlikte 62 kişilik bir grup, iki orta boy otobüsle her zaman olduğu gibi sabahın erken saatlerinde toplanıp iki araçla 94 km uzaklıktaki İzmir, Foça’ya bağlı  Kozbeyli köyüne ulaştık. Kozbeyli ilginç taş evleriyle tarihi tarihi bir köy.  Daracık sokakları, köy meydanında sergilenen antik taş eserler sanki açık hava müzesi görünümündeydi. Köy kahvesinde kısa bir çay, kahvaltı molasından sonra TURDAK Kulübü başkanı Celalettin Ölgün rehberliğinde yürüyüş başlatıldı.  Arkamızdan  Saruhanlı SABEDOKSoma SODOS, İzmir, SMRNİA kulüpleri de sıra ile aynı yere geldiler. Çam, pınar ve çilek ağaçlarıyla kaplı patikadan, çilekler (Kocayemiş) toplayarak tatlı bir tırmanışla o çevrede çokça inşa edilmiş rüzgar enerji santrallerinin bulunduğu  tepeye varıldı.  Çevreye hakim Fula tepesindeki orman yangın kulesine varılarak  çevrenin güzellikleri seyredildi.

Eski Foça, Yeni Foça, Gencelli, Aliağa körfezleri ayak altında gibiydi. Dönüşe geçip pınar çalılıklarının arasından sert bir inişle yola inip saat 13.00'te Yeni Foça’ya ulaştık. Bir saat  dinlenme, öğle yemeği ve Yeni Foça gezisinden sonra araçlarımıza binip Turgutlu’ya ulaştık.                                                                  

Gelecek hafta sonu İzmir, Bayındır, Kızıloba Köyü, Ereneköy Mahallesi ekolojik köyde yeni bir parkurda yürüyüp Güz Kampı gerçekleştireceğiz.”

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1808 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum