Reklam

Turdak, Akçapınar'dan Sivrice'ye tırmanış gerçekleştirdi

TURGUTLU İlçesinin köklü dağcılık kulübü Turdak, bu pazar kendi açtıkları yeni parkurdan Manisa Anemon Trekkink Kulübüyle Akçapınar Köyünden Sivrice Tepesine tırmanış gerçekleştirdi. 

Reklam
Turdak, Akçapınar'dan Sivrice'ye tırmanış gerçekleştirdi
02 Aralık 2019 - 13:47

Turdak, Akçapınar’dan Sivrice’ye tırmanış gerçekleştirdi

TURGUTLU İlçesinin köklü dağcılık kulübü Turdak, bu pazar kendi açtıkları yeni parkurdan Manisa Anemon Trekkink Kulübüyle Akçapınar Köyünden Sivrice Tepesine tırmanış gerçekleştirdi. 

Turgutlu ilçesinin ilk ve tek TDF Yaz- Kış Yürüyüş Lideri Sevda Çeçen, etkinliği hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu: 

“Kulübümüz  yeni yeni parkurlarda etkinliklerini sürdürüyor. Geçen hafta; Kulübümüzden Celalettin Ölgün, Hamza Yavuzer, İrfan Oğultekin ve Serdar Seleker’in  iki gün gidip orman içinden açtıkları yeni bir patikadan tırmanışlı yürüyüş gerçekleştirdik. Bu etkinliğimize katılan Manisa, Anemon Treking Kulübü ile Çıkrıkçı’da “Bıyıklı Kerim’in” bir araya gelip kahvaltıdan sonra (110m) rakımlı Akçapınar köyüne geçerek Tırmanışı başlattık. Salihli Sardok Kulübünden arkadaşlar da var.  Anemon Kulübü Başkanı Ömer Bülbül ve diğer bazı arkadaşları daha önceki ortak etkinliklerden tanıyor ve onları seviyoruz.

İlk Hedefimiz  470m rakımlı “Tolaz Tepe”. Bedenler ısınmadan bir anda tırmanışa geçmek kimi arkadaşları sıkıntıya soksa da yılgınlık yoktu. Sabaha değin yağmur; Toprağı yumuşatmış, Doğu Karadenizi anımsatan bir nem ve çam kokusu  yayılıyor yerlere yumuşamış, yeni açılan patikada halı üzerinde yürüyor gibiydik. Sonbaharın son günlerinde Çitlenbik gibi çok ağaçların daha  dökülmeyen yaprakları sarı, kremden kızıl renklerine dönmüşlerdi. Sık sık dinlenmeler vererek saat 11,30 sıralarında Tolaz tepe zirvesine ulaştıktan sonra 400m rakımlı Payamgediği’ne inişe geçtik. Definecilerce talan edilmiş alanları görerek üzüldük. Payam gediğinden sonra yeniden tırmanışa geçtik. Ünümüzde 700M rakımlı Sivrice tepesi sisler içinde arada bir görünüyor.  Görülen yükseklik Orman içi patika, yumuşak toprak tırmandıkça keyif almamıza engel olamıyordu. Saat 13.00 sıralarında zirvesinde Sarnıç gibi antik akıntılar olan çevrenin en yüksek noktası Sivrice Tepeye  Sisler içinde vardık. Kısa Fotograf çekim molasından sonra Sivrice Köyüne inişe geçtik.  Sivrice Köyüne vardık. Köyün Muhtarı Ramazan Yavuz’un sıcak ilgisi ile karşılandık.  Köyün kahvesini açtırıp sobayı yaktırmış. Sıcak ortam, nefis  çayla yorgunluğumuzdan bir anda kurtulduk gibi olduk. Kısa öğle atıştırmalıkları yedikten sonra Dönüşe geçtik.

Gelecek pazara yine Anemon Kulübüyle  bizim için yeni parkur olan Menemen, Ayvacık Köyünden başlayıp- Alaniçi köyü- Manisa, Uzunburun köyü, Yoğurtçu Kalesi arasındaki antik Kral yolundan yürüyeceğiz.” dedi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1525 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum