Reklam
Reklam

Turçep'ten Belediye Başkan Şirin'e Teşekkür

Reklam
Turçep'ten Belediye Başkan Şirin'e Teşekkür
09 Ocak 2015 - 18:31 - Güncelleme: 09 Ocak 2015 - 18:36

Turçep’ten Belediye Başkanına Teşekkür

Belediyenin arıtma tesisi yapma kararı ardından    

TURGUTLU  Çevre Platformu (TURÇEP), bugün Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Turçep adına sözalan Av.Hasan Namak ; “Turgutlu’ya arıtma tesisi yapılması yaklaşık olarak altı yıl ertelendi. Bunun sebebi belediyenin daha önce bu işi nikel madenine havale etmesiydi. Bu şekilde hem Gediz’i kirletmeye devam ediyor olması ve hem de halkın karşı olduğu nikel madeni projesi için yerel yönetimin işbirliği yapıyor olması bizi rahatsız ediyordu. Şimdi belediyenin arıtma tesisi yapma kararı, Gediz’in kurtulması için bir adım olduğu gibi, belediyemizin maden şirketiyle işbirliğini kesiyor olması bizim mutlu etmiştir. Sizin bu kararınız bizi iki yönüyle de memnun etmiştir. Tebrik ediyoruz, teşekkür ediyoruz. Şimdi Turgutlu Organize Sanayi Sitesi’ne arıtma tesisinin bir an önce yapılması kararının müjdesini de sizden bekliyoruz. Arıtma tesisi olmayan bir organize sanayi, organize sanayi mantığına ve ruhuna aykırıdır.” şeklinde ziyaretin sebebini ve isteklerini belirti.

 

Aynı şekilde Turgutlu Organize Sanayi Sitesinin arıtma tesisinin yapımı da gündemimizde çalışmalar sürüyor

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin: “Bizim açımızdan da şimdi arıtma Turgutlu için çok önemli bir eksiklikti hem Gediz’in kirletilmesi noktasında da ciddi bir eksiklikti. Geçmiş dönemlerde de konuşulmuştu ama çok fazla birşey yapılmamıştı. Maski (Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi) ile biz uzun zamandır bu konuyu zaten kurulduğu günden beri gündeme getirdik ve Turgutlu’da biz hazır olduğumuzu söyledik. Yerimiz hazır herşeyimiz hazır dedik. Nihayetinde Maskinin kuruluş aşaması noktasında bunu gündeme aldırdık. Bütçe anlamında da takriben daha önceden bir keşif bedelleri vardı 40, 50 milyon civarı bir rakam şuan onları netleştirdik neticede İller Bankasına müracaatları yapıldı bu konuda bir şey oluşturuldu. Kredilendirmesi yapıldı şu an projesi hazırlandı. Tahmin ediyorum bu bahar aylarında inşaata başlanılacak. Çok hızlı bir süreçte gidecek. Biz Mart, nisan gibi başlarız diye düşünüyoruz . 40 milyon aşağı yukarı bir yatırım söz konusu. Ama ciddi anlamda eksiklikti. Tabi bu  yine Maskinin bünyesinde Belediyemiz bünyesinde olan Büyükşehirle yürütülecek olan bir proje. Aynı şekilde Turgutlu Organize Sanayi Sitesinin arıtma tesisinin yapımı da gündemimizde çalışmalar sürüyor. O konuda da en kısa sürede size müjdeyi vermeyi umuyorum. Bu memleket bizim. Burada yaşadık. Burada öleceğiz. Çocuklarımızda burada büyüyor. Onlara daha güzel bir kent emanet etmek bizim görevimizdir. Çevreye ve doğaya çok önem veriyoruz. “dedi  Tuncel YILMAZ


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3191 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum