Reklam
  • Reklam
TURÇEP Heyetinden, Belediye Başkanı Çetin Akın’a ziyaret
Reklam
Reklam

TURÇEP Heyetinden, Belediye Başkanı Çetin Akın’a ziyaret

Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi için bir arıtma tesisi projesi hazırlandığı ve konuyla ilgili planlamanın da tamamlandığı açıklandı.

Reklam
Reklam
09 Temmuz 2019 - 16:41

TURÇEP Heyetinden, Belediye Başkanı Çetin Akın’a ziyaret

Yeni dönem sözcüleri Meral Ünal Türkmen ve Nacittin Durak ile birlikte Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP) yürütme kurulu üyeleri 7 kişilik bir ekiple Belediye Başkanı Çetin Akın’a nezaket ve tanışma ziyareti yaptı. TURÇEP Heyeti, ilerleyen günlerde Çaldağı’ndaki madenle ilgili hukuksal süreç hakkında bir rapor hazırlayarak milletvekilleri ile birlikte Belediye Başkanı Çetin Akın’a da bu raporu sunacak. Gediz Nehri’ndeki kirlenmenin önlenmesi amacıyla da Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi için bir arıtma tesisi projesi hazırlandığı ve konuyla ilgili planlamanın da tamamlandığı açıklandı.

GEÇTİĞİMİZ günlerde yeni dönem sözcüleri ile yürütme kurulunu belirleyen Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP), dün Belediye Başkanı Çetin Akın’a nezaket ziyareti yaptı. Ziyaret sırasında Belediye Başkanlığı dolayısıyla Çetin Akın’ı kutlayan ve başarılar dileyen 7 kişilik TURÇEP heyeti içinde yeni dönem sözcüleri ile bazı yürütme kurulu üyeleri yer aldı.

OSB’ye arıtma tesisi

Çaldağı’ndaki madenle ilgili son durum değerlendirmesinin de yapıldığı görüşmede ayrıca Gediz Nehri’ndeki aşırı ve tehlikeli kirlilik de sözü edilen konulardan biri oldu.  Gediz Nehri’ndeki kirlenmenin çok önemli bir konu olduğunu belirten Belediye Başkanı Akın, bu kirlenmenin önlenmesi için tüm Manisa bölgesine çok önemli görevler düştüğünü belirtirken, bu arada Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi için bir arıtma tesisi projesi hazırlandığını ve konuyla ilgili planlamanın da tamamlandığını açıkladı.

Kent Konseyi’nin önemi

Büyükşehir veya Bütünşehir belediyecilik anlayışının zaman zaman bazı konularda ilçe belediyeleri açısından sıkıntılı ve sorunlu durumlar oluşmasına da neden olduğu da görüşmede gündeme gelen konulardan biri oldu. Bu tür sıkıntıların ve bazı sorunların aşılabilmesinde Kent Konseyi’nin işlevselliğinin önemli olabileceğini kaydeden Belediye Başkanı Akın, “Turgutlu’yu birlikte ve halkımızla yönetme hayalim de böylece gerçek olabilir” dedi. Başkan Akın, yoğun seçim çalışmaları sonrası ayrıca İstanbul seçiminin yenilenmesi sonrası Kent Konseyleri’nin yasal sürecinin de aşılması riski dolayısıyla gerekli hazırlıkların hıclı bir şekilde son ana yetiştirilmeye çalışıldığını anlattı.

Başkan’a Çaldağı’ndaki madenle ilgili rapor sunulacak

Yeni dönem sözcüleri Nacittin Durak ile Meral Ünal Türkmen’in de kendilerini tanıttıkları görüşme sıcak ve olumlu bir sohbet havasında geçerken, bazı çevresel konular da gündeme geldi. Yaptıkları bazı çalışmalarla ilgili Başkan Çetin Akın’ı bilgilendiren TURÇEP Heyeti, ilerleyen günlerde Çaldağı’ndaki madenle ilgili hukuksal süreç hakkında bir rapor hazırlayarak milletvekilleri ile birlikte Başkan Çetin Akın’a da bu raporu sunacak. Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Metin SERT
Bu haber 1017 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cengiz Bey'in hizmeti tarihlere geçecek 
Cengiz Bey'in hizmeti tarihlere geçecek 
10 hırsızlık suçundan 26 yıl hapsi olan şahıs tutuklandı
10 hırsızlık suçundan 26 yıl hapsi olan şahıs tutuklandı