Reklam
Reklam

Tunç Soyer'den 'Turgutlu OSB'deki atık sular sulama kanalına karışıyor' iddiası

​​​​​​​İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi’nin atık sularının hiç bir denetim olmadan sulama kanalına karıştığı iddiasını gündeme getirdi.

Reklam
16 Temmuz 2021 - 13:47 - Güncelleme: 16 Temmuz 2021 - 13:51
Tunç Soyer'den 'Turgutlu OSB'deki atık sular sulama kanalına karışıyor' iddiası

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi’nin atık sularının hiç bir denetim olmadan sulama kanalına karıştığı iddiasını gündeme getirdi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Soyer, atıksuların sulama kanalına karıştığı bir video paylaşarak, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi’nin atıkları hiçbir denetim olmadan sulama kanalına böyle karışıyor. Zehirlenen sadece suyumuz değil, toprağımız, soframız. Şimdi harekete geçmeyeceksek ne zaman geçeceğiz? şeklinde bir paylaşım yaptı. Kısa sürede on binlerce izlenen paylaşıma, vatandaşlar yüzlerce yorum yazdı. Hasan Deniz ÇİZMECİ
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gökhan Çıyrık
    2 hafta önce
    Belli ki bürokrasiyi aşamamışız yerel de. Sayın başkan yatırımın önünü açmak istiyor kamuoyu oluşturarak. Aynı ilgiyi nif çayı İçin de gösterirse başkan memnun oluruz. İlgiden öte birşeyler de yapılırsa İzmir ili içindeki akarsularla da ilgileniyor der, teşekkür ederiz. Nif çayı Kemalpaşa da ki fabrikaların atıkları yüzünden bu halde sayın başkan