• Reklam
TMSF’nin Show TV, SkyTürk TV, Akşam ve Güneş gazetelerine el...
Reklam
Reklam

TMSF'nin Show TV, SkyTürk TV, Akşam ve Güneş gazetelerine el koymasının zamanlaması çok anlamlı

Turgutlulu Emekli öğretmen Mustafa Kemal Çamlı, TMSF'nin Turkuaz yayın kuruluşuna el koymasıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Reklam
Reklam
18 Haziran 2013 - 16:32 - Güncelleme: 19 Haziran 2013 - 14:57

TMSF'nin Show TV, SkyTürk TV, Akşam ve Güneş gazetelerine el koymasının zamanlaması çok anlamlı

"Hatırlayalım geçen genel seçimlerden yaklaşık yedi ay önce aynen bugün ki gibi AKP’ nin güdümünde olan TMSF yandaş durumunda olmayan SABAH gazetesi, ATV televizyonu, YENİ ASIR, TAKVİM, FOTOMAÇ’tan oluşan TURKUAZ yayın kuruluşuna el koydu.

Hemen dolgun maaşlarla üst  düzey  yönetimi yandaşlarla değiştirdi. Bu medya gurubu yaptığı yayınlarla AKP nin yayın organı gibi çalıştı. AKP ye koşulsuz destek vererek partinin seçimlerde oy oranının artmasına neden oldu. Seçimlerden yaklaşık 7 ay sonra görevini başarı ile tamamlayan bu medya gurubu sayın başbakanımızın damadının başında olduğu

Çalık gurubuna, yanlarına Arap bir ortak ve devlet bankalarından (Halk ve Vakıflar bankası)kolay ve yüksek miktarda kredi alınarak satıldı.

Bu yayın gurubu o günden bu güne yandaş medya özelliği ile AKP ye desteğini sürdürmektedir.

Yeni bir seçim dönemine girdiğimiz,2 ve 3 sandık tartışması yaptığımız ve ülkenin geleceğini belirleyecek(Anayasa referandumu , genel ve mahalli seçimler) seçimlerin yapılacağı,gündemin çok yoğun ve karmaşık olduğu bu günlerde TMSF nin sessiz sedasız  yandaş olmayan gazetelere el koydu.Devlete borcu olan o kadar kurum ve kuruluş varken bu yayın gurubuna yaklaşan seçimler öncesi el koyması zamanlama açısından yukarıdaki örnekteki gibi manidar.

  Kendimizi bazıları için kasıtlı oluşturulan yapay gündemine o kadar kaptırmışız ki başta muhalefet partileri olmak üzere geçmişi çok çabuk unutup bu konuları tartışmıyor ve medyanın bir elde toplanması ile ülkenin geleceği ile ilgili ne gibi sorunlar ve sakıncalar doğuracağını düşünemiyoruz.

  Bütün temennim ve arzum borç ödeme taahhüdü yerine getirilmediği için TMSF tarafından el konulan bu basım ve yayın kuruluşlarının siyasi amaç ve birilerine rant sağlama düşüncesi olmaksızın yetmişbeşmilyonun alacağı düşünülerek en kısa zamanda elden çıkarılmasıdır.

  Bekleyip görelim ,inşallah yandaş medya ağını büyütmek için etik olmayan gelişmeler yaşanmaz.

  Geçmişte ülkemiz ve dünya tarihinde muhalefetsiz gerçek ve doğruları anlatmayan toplumu,tek yönlü ve bilgilerle

Yönlendiren medya guruplarının ülkenin başına ne gibi sıkıntı ve sancıların yarattığı kötü örneklerle doludur.

Umarım bu olaylardan ders alınır."

                                                                 Mustafa Kemal ÇAMLI

                                                                                Emekli Öğretmen/TURGUTLU

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4422 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Odunlukta çıkan yangın korkuttu
Odunlukta çıkan yangın korkuttu
TUTSO üyelerine kişisel verilen korunması kanunu semineri
TUTSO üyelerine kişisel verilen korunması kanunu semineri