Reklam
Reklam

Tezgahlarına el konulan seyyar satıcılar isyan etti (VİDEO)

Seyyar manav Murat Orhan: “Allah’ın hakkı mı bu? Bu Allah’tan reva mı? Polisle geliyorsun, terörist miyim ben? Vergimi veriyorum, kiramı veriyorum. Ne yapayım bunun yanında?”  dedi.

Reklam
26 Aralık 2019 - 16:47 - Güncelleme: 02 Ocak 2020 - 22:57

Tezgahlarına el konulan seyyar satıcılar isyan etti

Seyyar manav Murat Orhan: “Allah’ın hakkı mı bu? Bu Allah’tan reva mı? Polisle geliyorsun, terörist miyim ben? Vergimi veriyorum, kiramı veriyorum. Ne yapayım bunun yanında?”  dedi.

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde seyyar satıcılara yönelik operasyonda iki seyyar manavın mallarına el konuldu. Tezgahlardaki ürünlerini vermek istemeyen seyyar satıcılar ile görevliler arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Malları ve tezgahları bir kamyonete yüklenen seyyar satıcılara 320’şer TL idari para cezası kesildiği öğrenildi.

            15 Ekim’de Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz başkanlığında toplanan Turgutlu İlçe Hıfzısıhha Kurulu, ilçede seyyar satıcılar ve seyyar satışlarda gözlenen artışlar nedeniyle ilgili kurumlar ile ortak bir denetim ekibi kurularak haftada en az 1 gün ilçe merkezi ve mahallelerinde denetimlerin yapılmasına, denetim sonucunda faaliyetten men ve idari para cezalarının uygulamasını kararlaştırdı. Denetim ekibinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü ekiplerinin görevlendirildiği komisyon kuruldu.

            Komisyon, alınan karara dayanan uygulamayla bugün Turgutlu’da seyyar satıcılara yönelik operasyon gerçekleştirdi. Ekipler, Atatürk Bulvarı üzerinde Murat Orhan ve Altay Mahallesi Dumlupınar Sokak’ta faaliyet gösteren Şinasi Canyiğit’in mallarına el koydu.  Görevlilerin seyyar satıcılara müdahalesi sırasında gerginlik yaşandı. Dükkanın olduğunu ve vergilerini ödediği söyleyen seyyar satıcı Şinasi Canyiğit, buna rağmen mallarına el konulduğunu belirterek duruma tepki gösterdi.

Atatürk Bulvarı üzerinde tezgahına ve mallarına el konulan seyyar manav Murat Orhan isyan etti. Orhan açıklamasında: “Başka bir iş yapamayacağız artık. Alsınlar abi, Allah büyük. Allah’ın adaleti var. Kurban olduğum Allah büyük. Ben bu işe yine de devam edeceğim. Araba da bulacağım, terazi de bulacağım. Bırakamam, benim işim bu. Ben ekmek param için çalışıyorum. Başka bir işim yok. Devlete yüküm yok, belediyeye yüküm yok, kimseye yüküm yok. Abi yapmayın Allah aşkına. Hak mı, adalet mi şimdi bu? Allah’ın hakkı mı bu? Bu Allah’tan reva mı? Polisle geliyorsun, terörist miyim ben? Vergimi veriyorum, kiramı veriyorum. Ne yapayım bunun yanında? Vergim de var, odaya kaydım da var. Bunların şerrinden sana sığınıyorum ya Rabbim.” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili diğer vatandaşlar ise, alınan komisyon kararının doğru olduğunu söylerken, alınan kararın uygulanacaksa, tüm Turgutlu'da ayrım gözetilmeden uygulanması gerektiğini söylediler.

Görevliler tarafından her iki seyyar satıcıya 320’şer TL idari para cezası kesildiği belirtildi. Doğan ÇİZMECİ - Erkan ŞİMŞEK

   

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 7414 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum