Reklam
Reklam

TEV Cemile ve Samiye Bayar İlkokulu'ndan 'Kodlahama Projesi'

Turgutlu İlçesinde eğitim ve öğretim veren TEV Cemile ve Samiye Bayar İlkokulu, “eTwinning okulu” olma başarısının ardından Kodlahama Projesi’yle eTwinning projelerine ‘devam’ dedi.

Reklam
TEV Cemile ve Samiye Bayar İlkokulu'ndan 'Kodlahama Projesi'
09 Haziran 2021 - 16:08
TEV Cemile ve Samiye Bayar İlkokulu’ndan ‘Kodlahama Projesi’

TURGUTLU İlçesinde eğitim ve öğretim veren TEV Cemile ve Samiye Bayar İlkokulu, “eTwinning okulu” olma başarısının ardından Kodlahama Projesi’yle eTwinning projelerine ‘devam’ dedi.

Türkiye, Romanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti’nden 9 öğretmenle yürütülen bir eTwinning projesi olan ‘Kodlahama Projesi’nin kurucularından Fatma Bozkurt, amaçlarının öğrencilere, sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetileri kazandırmak ve aynı zamanda eğlendirerek üretmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

Bozkurt açıklamasında, “Erken Çocukluk döneminde kodlamanın çocuklar üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanarak, hama boncuklar ile 1.sınıf öğrencilerinin eğlenerek öğrenmesine katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda projemizi müfredatımızla entegre ederek her ay farklı bir temalarda çalışmalar yaptık. Sayılar, hayvanlar, doğa, duygular, alfabe ve meyveler temalarında atölye çalışmaları yaptık. 23 Nisan, Kütüphaneler Haftası, 18 Mart Çanakkale Zaferi, eTwinning günü, Güvenli İnternet günü, Dijital mektuplaşma  adı altında pek çok ortak çalışma yaptık. Bunların yanı sıra “Eğitim Buluşmaları” adını verdiğimiz 7 farklı eğitim düzenledik ve çok değerli isimleri projemize konuk olarak ekledik. “eTwinning Buluşturur” sloganıyla yola çıktığımız projede yaptığımız birçok etkinlikle farklı kültürden öğrencilerimizi bir araya getirerek şiirler, hikayeler yazdık, bulmacalar çözdük, ülke bayraklarımızı kodladık.” dedi.  

Projenin ortakları şu şekilde: ‘Fatma Bozkurt - Tev Cemile Ve Samiye Bayar İlkokulu, Özge Tekeli - Sebahat Çınar İlkokulu, Yasemin Süngübaz Tok - Sıraç Aydıntaşbaş İlkokulu, Özge Ünlü - Özel Yeni Nefes Koleji, Esra  Yılmaz - Dikbıyık  İlkokulu, Funda Topçu - Dicle İlkokulu, Adriana Ungurasu - Lıceul Teoretıc “Dımıtrıe Bolıntıneanu, Jana Bicistov - Zakladni A Materska Skola Tabor, Stefania Cefalo - Istituto Comprensivo Fiano.’

Erkan ŞİMŞEK
 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 952 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum