Reklam

Tebdil-i kıyafet Kovid-19 denetimi: 59 bin lira para cezası

Reklam
Tebdil-i kıyafet Kovid-19 denetimi: 59 bin lira para cezası
06 Haziran 2020 - 11:10

Tebdil-i kıyafet Kovid-19 denetimi

MANİSA'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında tebdil-i kıyafet denetimler yapıldı.

Valilik bünyesinde oluşturulan ekipler, kent merkezi ve ilçelerde müşteri gibi gittikleri lokanta, çay bahçesi, kahvehane, otel, spor merkezleri, pazar yerleri, berberler ve kafeteryalarda denetim gerçekleştirdi.

Maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen konularında denetim gerçekleştiren ekipler, Kovid-19 tedbirlerini ihlal eden kişi ve işletmelere hakkında cezai işlem yaptı.

Kent genelinde 3 bin 745 noktada denetim gerçekleştiren ekipler, 48 kişi ve işletmeye, 59 bin 16 lira para cezası uygulandı.

Şehzadeler ilçesinde kafe işleten Oğuzhan Başaran, ekiplerce yapılan denetimleri yerinde bulduğunu belirterek, "Bu denetimler hem müşterilerin hem de çalışanlarımızın sağlığı açısında çok doğru. Biz de girişte müşterilerimizin ateş kontrollerini yapıyoruz, dezenfektan sıkıyoruz. Hem kendi sağlığımız için en mantıklısı bu." dedi. (AA)

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4683 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum