Reklam

Suni çim sahaların bozuk zeminleri sakatlıklara davetiye çıkartıyor

Turgutlulu sporseverler, amatör takımların yöneticileri ve sporcuları sakatlığa davetiye çıkaran zeminlerin yenilenmesini istiyor

Reklam
Suni çim sahaların bozuk zeminleri sakatlıklara davetiye çıkartıyor
16 Kasım 2019 - 17:51 - Güncelleme: 16 Kasım 2019 - 17:59

Suni çim sahaların bozuk zeminleri sakatlıklara davetiye çıkartıyor

Turgutlulu sporseverler, amatör takımların yöneticileri ve sporcuları sakatlığa davetiye çıkaran zeminlerin yenilenmesini istiyor

TURGUTLU İlçesinde sporseverler, Atatepe’de ve Irlamaz Vadisi’nde yıllarca hizmet veren suni çim sahalarının bozulan zeminlerine bir anca yetkililer tarafından çözüm getirilmesini istiyor.

1984 yılında kurularak profesyonelliğe adım atan Turgutluspor, çalışmalarını şimdi CBÜ Turgutlu Meslek Yüksek Okulu’nun bulunduğu Fidanlık Tesisleri’nde yapıyordu. 28 Mart 1989 yılında yapılan Turgutlu Belediye Başkanlığı seçimini İsmail Kırdar, kazanarak görevine başlamasıyla birlikte Turgutluspor’a yeni tesislerin yapımı için harekete geçti. Fidanlık Tesisleri’nin Atatepe’ye taşınması sonrasında Atatepe’de nizami bir futbol sahası suni çim olarak yapılarak Turgutluspor’a ve spor yapmak isteyen kulüplere ve gençlere tahsis edildi. 2004-2014 yılları arasında Ak Parti’den Belediye Başkanı seçilen ve Turgutluspor’a ve Turgutlu’ya hizmetler veren Mustafa Serhat Orhan mezbebelik halinde olan Irlamaz Vadisi’nde yaptığı çalışmalar ile bu alanın bir kısmına spor tesisi yapmaya başladı. Bu alana Turgutluspor kamp binası, bir adet suni çim saha, 4 adet çim saha, olimpik yüzme havuzu ve bir çok spor sahalarını tamamlayarak Turgutluspor’a Turgutlulu kulüplere ve gençlere spor yapmaları için hizmete sundu. 2004 yılında bu alana yapılan çim sahaların zaman zaman bakımları yapılırken, yıllardır genç futbolculara hizmet veren suni çim sahalara hiçbir bakım yapılmadı. Bu sahalar şimdi zımpara taşı gibi oldu. Bu sahalarda yapılan idmanlarda maçlarda sporcuların feci şekilde sakatlanmakta olduğunu görüyoruz. Bu sahalarda şimdi Turgutluspor alt takımları zor şartlarda idmanlarını yapıyor.

Turgutlu’daki sporseverler yıllardır bakım görmeyen Atatepe Sahası ile Irlamaz Vadisindeki suni çim sahaların ele alınarak ve suni çim zeminlerinin yeniden yapılarak, Turgutluspor’a futbolcu yetiştiren alt yapıdaki takım futbolcularının daha iyi çalışmalarını sağlayacağını biliyoruz.

Turgutlulu sporseverler, amatör takımların yöneticileri ve sporcuları, yetkililerden acilen Atatepe ve Irlamaz Vadisindeki suni çim sahalarının yenilenmesini istiyorlar.

Tuncel YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1950 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum