Reklam
Reklam
Reklam

Sonu Gelmeyen Diş Tedavisinde Tazminat Kararı

-Turgutlu’da yaşayan Hayri Bökü, yaklaşık iki buçuk yıl devam edip, sonuç alamadığı tedavide açtığı maddi ve manevi tazminat davasını kazandı.

Reklam
02 Temmuz 2020 - 15:06 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 15:31

Sonu Gelmeyen Diş Tedavisinde Tazminat Kararı

-Turgutlu’da yaşayan Hayri Bökü, yaklaşık iki buçuk yıl devam edip, sonuç alamadığı tedavide açtığı maddi ve manevi tazminat davasını kazandı.

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde yaşayan Hayri Bökü adlı vatandaş, Turgutlu Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde yaklaşık 2,5 yıl süren ve tamamlanamayan diş tedavisinden dolayı açtığı davayı kazandı. Mahkeme, Sağlık Bakanlığı’nı 15 Bin TL manevi, 1 Bin TL maddi tazminata mahkum etti.

Turgutlu'da yaşayan 66 yaşındaki Hayri Bökü, 2016 yılında diş tedavisi için Turgutlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde tedaviye başladı. Yaklaşık iki buçuk yıl süren tedavisi boyunca yaklaşık 70 defa hastaneye giden Bökü, iddiaya göre bu süreçte yanlış yapılan tedaviden dolayı yemek yiyemez hale geldi. İki buçuk yıllık süre içerisinde 5 defa Hasta Hakları Merkezi’ne başvuran Bökü 9 kez hekim değiştirmesine rağmen tedavisinden sonuç alamayınca özel bir diş hekimine başvurdu. Bökü’nün başvurduğu özel hekim panoramik çekilmiş röntgen sonuçlarını isteyince, Bökü’nün Turgutlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde devam eden tedavisi boyunca panoramik röntgenin çekilmediği anlaşıldı. Çektiği acılardan bunalan Bökü, Avukatı Berrin Esin Kaya’ya başvurarak Turgutlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne dava açmak istediğini iletti. Bökü’nün Manisa 1. İdare Mahkemesi’ne açtığı maddi ve manevi tazminat davasında mahkemenin istediği bilirkişi raporunda, bilirkişi yapılan tedavinin hatalı olduğu yönünde görüş belirtti. Dava sürecinin sonunda Manisa 1. İdare Mahkemesi, Sağlık Bakanlığı’nı Bökü’ye 1.000 TL maddi, 15.000 TL ise manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Hayri Bökü yaptığı açıklamada : ‘ Biz emekliler hastanelerde kötü muamele görüyoruz, verdiğimiz paraların karşılığını alamıyoruz, biz sigortalarımızı çoluğumuzun çocuğumuzun paralarından keserek vermiş insanlarız, biz verdiğimiz paraların karşılığını istiyoruz. İtilip kakılmak istemiyoruz. Diş Hastanesi’ndeki tedaviler hakkettiğimiz şekilde olmalı, buradaki doktorların kalitesinin yükselmesi lazım. Malzemelerin kalitelerinin yükselmesi lazım. Tüm emeklilerin diş hastanelerinde hakkettiği ilgiyi görmeleri gerekir.’ şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5173 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Celal Genç
  1 ay önce
  Sayın Bökü'yü tebrik ederim.Ülkede herkes hakkını arasa Devlet kurumları bu kadar hoyrat çalışmaz
 • Gökhan
  1 ay önce
  Kesinlikle Celal abi.. Hırsız ve talana karşıda herkes el ele verdiği takdirde dişten işe, emeğe herşey hakkını bulacaktır