Reklam
Reklam

Sonbahar'da Manisa bir başka güzel

Reklam
Sonbahar'da Manisa bir başka güzel
24 Ekim 2020 - 14:47

Sonbahar’da Manisa bir başka güzel

MEVSİMLERİN her biri kendi özelinde kendi tabiatında bir başka gizemliliği barındırıyor. Sonbahar da bunlardan birisi. Tıpkı yaşı kemale ermiş, yaşanmışlıklarını dışa vuran saçları tel tel dökülmüş, başka bir bakışla simsiyah saçları kırarmış beyaza dönmüş gibidir ‘sonbahar’.
Manisa’da dev gibi ağaçların ilkbaharın ve yazın yemyeşil yapraklarını sarımtırak yapraklara bırakmanın da ötesinde hafif hafif esen rüzgarlarla birlikte dallarından koparak gövdesinin altına dökülmesi doğada bir başka gizemliliği yansıtıyor sonbahar.
Manisalılar da Sonbahar’ın bu gizemliliğini içlerinde hissedebilmek adına yaprakların döküldüğü doğada oturup sohbet etmeyi ihmal etmiyorlar. Böylesi bir oluşum Yunusemre ilçesi Atatürk Spor Kompleksinin ve tenis spor tesislerin bulunduğu bölgede yaşanıyor. Manisa Spor Lisesi’ndeki gençler ve onların öğretmenleri yerlere dökülen yaprakların bulunduğu ahşap banklarda oturarak tadını çıkartıyor. Hatta bazıları da bu gizemli sonbahar manzaralarını cep telefonlarının kayıt tuşlarına basarak ölümsüzleştiriyorlar.

Ahmet ÜNSAL - MANİSA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1498 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum