Reklam

Sokaklar çamur deryasına döndü; vatandaşlar isyan etti

Mahalle sakinleri, MASKİ ekiplerinin bir an önce sorunlarını gidermelerini bekliyor.

Reklam
Sokaklar çamur deryasına döndü; vatandaşlar isyan etti
25 Kasım 2019 - 16:59 - Güncelleme: 27 Kasım 2019 - 17:24

Sokaklar çamur deryasına döndü; vatandaşlar isyan etti
Mahalle sakinleri, MASKİ ekiplerinin bir an önce sorunlarını gidermelerini bekliyor.

MANİSAnın Turgutlu İlçesinde, doğalgaz ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar sonrası kazı alanları yağmurun yağması nedeniyle çamur oldu. Atatürk Mahallesinin bazı sokakları köstebek yuvasına döndü. 
Doğalgaz borularının döşenmesinin ardından kazı çalışmasının geçtiğimiz günlerde tamamlandığı Atatürk Mahallesi'nde ekipler, mahalleyi terk etti. Yağmur yağmasıyla birlikte mahallenin Cengiz Topel, Egem, Anıl, Kıvanç ve diğer sokakları adeta çamur deryasına döndü. Sokakta yürümekte zorluk çeken vatandaşlar duruma isyan etti. Bir yaşlı kadının elinde pazar çantasıyla sokaktan geçmek isterken düştüğü belirtildi. Köstebek yuvasını andıran sokak aralarında araçlarıyla geçmeye çalışan vatandaşlar, araçlarının zarar görmemesi için elinden geleni yaptı. Duruma isyan eden vatandaşlar, yürümekte güçlük çektikleri sokaklarda yaşadıkları mağduriyetin giderilmesini talep ettiler.
Mahalle sakinlerinden Ali Sezer, “Doğalgaz boruları döşendi, burası böylece kaldı. Çamur içinde oynuyoruz. Mağduriyetimiz giderilsin.” dedi. Bir diğer sokak sakinlerinden Mirzeydi Şimşek, “Doğalgaz çalışmaları sonrası yollarımız bozuldu. Hiç kimse gelip bakmıyor. Biz esnafız, burada perişan olduk. Sabah 90 yaşındaki bir yaşlı teyzemiz düştü. Biz bunları hak etmiyoruz. İlgilenen varsa bu halimizi, çilemizi görsünler.” diye konuştu. Ecevit Kıran ise, “Mahallemize doğalgaz borularının döşenmesi için imza topladık. Ekiplerin yaptığı çalışma sonrası burası böyle kaldı. Her taraf çamur içinde. Büyükşehir ekipleri hiç ilgilenmiyor. Bir an önce mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.” dedi.
MASKİ yetkilileri ise doğalgaz için açılan yolların eski hale gelmesi için yer zemininin oturmasını beklediklerini, en kısa zamanda yolların düzeltileceğini belirttiler.

Tuncel YILMAZ - Nurullah ÇANKAYA


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3937 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum