Reklam

Siz 'ben basınla ilgilenmiyorum, takip etmiyorum' lüksüne sahip değilsiniz' (VİDEO)

Turgutlu, artık Karşıyaka ile Kardeş Şehir olma yolunda adım atarken, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, komisyon ve şehir meclis üyelerine teşekkür etti.

Reklam
01 Ekim 2019 - 23:10 - Güncelleme: 03 Ekim 2019 - 20:11

MHP’li Kara'dan Belediye Başkanı Akın’a

* Siz bu konuda ben basınla ilgilenmiyorum, ben takip etmiyorum lüksüne sahip değilsiniz.

*  Sona doğru mecliste tansiyon bayağı yükseldi

*  Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu tarafından görüşülen gündem maddesi yeniden meclise geldi ve meclis oy birliği ile Çetin Akın’a “Kardeş Şehir protokolü" yapmak için yetki verdi.

TURGUTLU Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısı Çetin Akın Başkanlığında yapıldı. Meclisin en önemli maddesi ve geçtiğimiz mecliste büyük tartışmalara neden olan İzmir’e bağlı Karşıyaka Belediyesi ile “Kardeş Şehir" olma maddesiydi.

Geçen o meclis toplantısında MHP, AKP ve BBP’li üyeler, kendilerine yeterli bilgi verilmediği, yapılacak olan protokol konusunda bilgilendirme yapılmadığı gerekçesiyle maddenin yeniden komisyona gönderilmesine karar verilmişti.

Bu akşam yapılan meclis toplantısında Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu tarafından görüşülen gündem maddesi yeniden meclise geldi ve meclis oy birliği ile Çetin Akın’a, 'Kardeş Şehri protokolü' yapmak için yetki verdi. Turgutlu, artık Karşıyaka ile Kardeş Şehir olma yolunda adım atarken, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, komisyon ve şehir meclis üyelerine teşekkür etti.

Meclis gündemindeki  2019 Gelir Tarife Taslağı oy birliği ile kabul edildi. Böylece belediye gelirlerine ortalama yüzde 20 zam gelecek.

Cimer üzerinden gelen talep doğrultusunda Turgutlu ilçesinde faytonların kaldırılması hususu yapılan oylama ile ilgili komisyona sevki kararlaştırıldı.

Gündem maddesine eklenen bir madde olan Bozkurt Mahallesi İnan Sokak üzerindeki yeşil alana Arnavut Zeynel Parkı yapılması, oy birliği ile kabul edilerek Manisa Büyükşehir Belediye Meclisine sevki kabul edildi.

Gündem maddeleri konuşulurken söz alan BBP’li Muhammet Naci Tuncel, "Sayın Başkan iki grup başkanı da yanlış haberlerden bahsetti. Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim. Sizin meclis üyeniz, (CHP’li) bazı arkadaşınız bu haberi komisyona sevkini bilmesine rağmen sosyal medya sayfasında paylaşarak hakarete varan yorumlara şahit olduk. Bu bizleri derinden üzmüştür. Lütfen bu konularda kıymetli meclis üyelerimizden dikkatli olmasını rica ediyoruz." temennisini dile getirdi.

'Niçin CHP’li meclis üyesi bunu sosyal medyaya aktarıyor'

         Dilek ve temennilerde söz alan MHP Grup Başkanvekili İbrahim Kara, meclis üyesi arkadaşının dile getirdiği “Karşıyaka Belediyesiyle kardeş şehir olma maddesine ret verdiler haberini CHP’li bir meclis üyesinin sosyal medyaya taşıyarak “O… çocuğu" yorumuna çok sert tepki gösterdi. Kara: "Bizim anamız belli, babamız  belli. Buradaki arkadaşların da belli. Biz o öneriyi red etmedik. Komisyona sevkini istemiştik. Bu hakaret bütün meclis üyelerine yapılmış bir hakarettir. Niçin CHP’li meclis üyesi bunu sosyal medyaya aktarıyor? Belediye başkanının bu konuda hukuksal çalışma yapma isteği bu akşamki meclis toplantısını gerdi." dedi.  

Başkan Çetin Akın'ın, "Şimdi ne yapalım o adamla ilgili. Kendini gazeteci sanan vatandaş var, ne yapalım şimdi? Benim ağzımı açtırmayın. Geçmiş dönemde belediye başkanı … Şimdi  o adamı mı dövelim? Sövelim mi ? Benim bunlarla kaybedecek zamanın yok. Yarın takipçisi olacağım. Bana günde 20’e yakın hakaret ediliyor. Ben hiç gazete haberlerine, sosyal medya haberlerine bakmıyorum” şeklindeki yanıtı tansiyonu daha da artırdı.

MHP Grup Başkanvekili  İbrahim Kara; "Sayın Başkanım siz bu meclisin başkanısınız. Bu yoruma yazan arkadaş belli, isim belli, her şey belli. Eğer bizler size destek vermemiz  gerekiyorsa bu konuda ahlaki yönde biz sizin her zaman yanınızdayız. Siz, 'bu konuda ben basınla ilgilenmiyorum, ben takip etmiyorum' lüksüne sahip değilsiniz. Eğer burada bir sıkıntı varsa bir hukuki süreç başlatacaksanız, biz de sizin yanınızda olacağız. Size böyle bir saygısızlık, hakaret varsa biz de sizin yanınızda olacağız. Siyaset ahlaki biçimde yapılmalı. Belden aşağı gitmemeli, yapılan hizmetler konuşulmalı. Bizim sizden ricamız, yani bugün  Cengiz Ergün Başkan saat üçe kadar basını takip ediyor, kim ne yazmış, kim ne yapmış diye hepsini takip ediyor. Yani lütfen bizim sizden, bu konuda önüne çıkan bir şey yazmamalı. O. Çocukları ne demek başkanım yani? Benim de anam babam belli. Buradaki arkadaşların da aynı. Kimse bu hakka sahip değil, yazamaz da." diye tepkisini dile getirdi.

Başkan Akın, "Yarın bu konuyu inceleyeceğim" diyerek tansiyonu dindirmeye çalıştı.

DOĞAN ÇİZMECİ

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6052 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hasan gelen
  9 ay önce
  Böyle meclis olmaz olsun hiçbiri sorun çözemez adamlar...
 • iso
  9 ay önce
  cengiz başkanın yanındamısın her 3 e kadar basını takip ettiğini biliyorsun siz anca zamlardan birde bozuk köy yollarından anlarsınız.