Reklam
"Sigarayı sen de bırak kampanyası"
Reklam

"Sigarayı sen de bırak kampanyası"

Reklam
12 Nisan 2019 - 18:09 - Güncelleme: 12 Nisan 2019 - 18:40

 

Manisa Valiliğince başlatılan "Sigarayı Sen de bırak "kampanyası düzenlendi.

Yapılan açıklamada şunlar belirtildi : " Ülkemizin genelini “Dumansız Hava Sahası” haline getirmesine yönelik yapılan yasal düzenlemeler ile Valiliğimizce başlatılan “Sigarayı Sende Bırak” kampanyası İlimizde sağlıklı nesillerin devamı için çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miraslardan biridir. 

Bu kapsamda, Manisa Valiliği, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Manisa Şube Başkanlığı ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Üyesi Kurum ve Kuruluşların işbirliği ile; tütün ve tütün mamullerinin zararları hakkında toplumu bilinçlendirmek ve sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak üzere “Sigarayı Sen de Bırak” kampanyası düzenlenmektedir.

Kampanyaya en az bir yıldır sigara içen kişiler başvurabilecektir. Kampanya başvurusu 15 Nisan – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılabilir. Kampanyaya başvuran kişilerin başvuru tarihinden itibaren 2 hafta içerisinde İlimizdeki Sigara Bırakma Polikliniklerinden birine başvurması gerekmektedir.

15 Mayıs 2019 tarihinde başlayıp 30 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan kampanya çerçevesinde, bir yıl boyunca sigara içmeyenler arasından çekilecek kura sonucu kazanan 100 kişiye bisiklet, diğer 100 kişiye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Tesislerinden faydalanmak üzere 6 ay süreli ücretsiz havuz ve fitness üyeliği verilecektir.

Kampanya başvuru formları Manisa Valiliği ve Manisa İl Sağlık Müdürlüğü web sitelerinde yer almaktadır. Manisa İlinde Akhisar Sağlıklı Hayat Merkezi, Akhisar Devlet Hastanesi, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Manisa Şehir Hastanesi, Merkez Efendi Devlet Hastanesi, Salihli Devlet Hastanesi, Soma Devlet Hastanesi, Turgutlu Devlet Hastanesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü ve hastanelerinde Sigara Bırakma Poliklinikleri bulunmakta olup, ayrıca başvuru formları İlçe Sağlık Müdürlüklerinden, Toplum Sağlığı Merkezlerinden ve Entegre İlçe Hastanelerinden temin edilebilmekte

Sigara Bırakma Poliklinikleri tarafından; kampanya kapsamında başvuru yapmış, kontrol aralıklarına uygun şekilde poliklinik takipleri yapılmış ve poliklinik hekimince sigarayı bırakmış olduğu kanaati edinilen kişiler arasından çekilecek kura ile 11 Mayıs 2020 tarihinde talihliler belirlenecektir. 27 Mayıs 2020 tarihinde kesin kazananlar listesi açıklanarak kazanan kişilere ödülleri 31 Mayıs 2020 Dünya Tütünsüz Günü haftasında düzenlenecek törenle takdim edilecektir. " HABER MERKEZİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: manisa valilik
Bu haber 1838 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitlis'ten acı haber! Binbaşı şehit oldu
Bitlis'ten acı haber! Binbaşı şehit oldu
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok