Reklam
Reklam
Reklam

Sıcağa pratik çözüm

Pidecilik yapan Özgür Pamuk, bunaltan sıcaklara, dükkanının önündeki sarmaşıkların üzerine yerleştirdiği damlama püskürtme sistemiyle çare buldu.

Reklam
Sıcağa pratik çözüm
17 Ağustos 2015 - 17:04

Sarıgöllü pideciden sıcaklara pratik çözüm

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'nde pidecilik yapan Özgür Pamuk, bunaltan sıcaklara, dükkanının önündeki sarmaşıkların üzerine yerleştirdiği damlama püskürtme sistemiyle çare buldu. Pamuk, müşterilerinin serinlediğini söyleyerek uygulamadan memnun olduklarını söyledi. 

 Sarıgöl'ün Ayan Mahallesi'ndeki Özgür Pide Salonu sahibi Özgür Pamuk (43), bunaltan sıcaklardan korunmak için, dükkanın önünde gölgelik olarak kullandığı sarmaşıkların üzerine serinleme sistemi kurdu. Sistemin 100 TL'ye mal olduğunu söyleyen Pamuk, hem çalışanların hem de gelen müşterilerin serinlemesini sağladığını belirterek "Mesleğimiz gereği sıcak ortamda çalışıyoruz. Bu yıl çok bunaldık. Gölgelik olarak kullandığım sarmaşık yeterli gelmedi. Dükkanımın içerisindeki klima da çare olmayınca sarmaşıkların üzerinden damlama püskürtme sistemi yaptırdım. 5 adet fıskiye suyu açınca dükkanımın önü ve içerisine serin hava üflüyor. Hem ben hem de müşteriler rahata kavuştu" dedi.dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum