SGK Manisa İl Müdürü Kurt bilgilendirdi

Reklam
SGK Manisa İl Müdürü Kurt bilgilendirdi
08 Ekim 2019 - 18:46 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 20:41

SGK Manisa İl Müdürü Kurt bilgilendirdi

SOSYAL Güvenlik Kurumu Manisa İl Müdürü Yavuz Kurt, kısa adı TUTSO olan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret gerçekleştirerek Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları hakkında bilgi verdi.     

Ziyarette, TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Meclis Başkanı Yavuz Semizler, Yönetim Kurulu üyeleri Hakan Cebe ile Mustafa İlhan Demirel de yer aldı. Sosyal Güvenlik Kurumu için önem atfeden konular hakkında bilgi veren Kurt, işverenlerin, sigortalı sayılan kişileri, sigortalılık başlangıç tarihinden önce, sigortalı işe giriş bildirgesi ile Kuruma bildirmekle yükümlü olduğu; kayıt dışı sigortalı çalıştırılması durumunda da uygulanacak yaptırımlardan bahsetti. Bir önemli hususun da yabancı işçilerin çalışma izni alınmaksızın çalıştırılmaması gerektiğini belirten Kurt: "İşverenlerin kurumumuza olan sigorta primi, işsizlik sigortası primi ve idari para cezalarını olası bir İcra Takip İşlemi ile karşılaşılmaması için 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Kanunun 48. Madde kapsamında yapılandırabilmek amacıyla Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerimize başvurmaları önem taşımaktadır” dedi.   

 Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, ziyaretinden dolayı Manisa SGK İl Müdürü Yavuz Kurt’a teşekkür ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3946 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum