Reklam
Reklam
Reklam

SGK İl Müdürü Yavuz Kurt: "Hep beraber ya birlikte batacağız, ya birlikte çıkacağız" VİDEO

SGK Manisa İl Müdürü Yavuz Kurt, iş dünyasına dönük teşvikler ve tedbirler hakkında bilgilendirici konuşma yaptı. Konukların sorunlarını yanıtladı.

Reklam
26 Şubat 2019 - 17:54 - Güncelleme: 26 Şubat 2019 - 18:39

SGK İl Müdürü Kurt: “Ya birlikte batacağız ya birlikte çıkacağız”

“SGK karşınızda cephe almış bir kurum değil”

TURGUTLU Ticaret ve Sanayi Odası şubat ayı meclis toplantısına konuk olan SGK Manisa İl Müdürü Yavuz Kurt, iş dünyasına dönük teşvikler ve tedbirler hakkında bilgilendirici konuşma yaptı. Konukların sorunlarını yanıtladı.

Kurt: “Beşiktaş –Fenerbahçe maçı varken burada beni dinlediniz. Ama bir katma değer sağladık.” dedi.

Sayısız teşviklerin olduğunu belirten Kurt: “Neden? Burası benim kurumum değil sizin kurumunuz. Ben bu kurumun memuruyum. Nasıl halledebiliriz sorunları? Bir sıkıntınız mı var, nasıl halledebiliriz? Rehberlik etmemiz lazım, danışmanlık etmemiz lazım. O çok önemli dinamizmimizi birlikte güçlendirmemiz lazım. Zaten Türkiye’nin çıkış yolunun anahtarlarından bir tanesi bu. Devlet ve özel sektör el ele, kol kola hareket edecek. Bu ülkenin yetiştirdiği işadamları, bürokratlar, mühendisler, avukatlar hep beraber ya birlikte batacağız ya birlikte çıkacağız.” diye konuştu.

İş kazalarının mutlaka 3 gün iş mesaisinde işveren tarafından bildirilmesini isteyen Kurt, bildirilmediği taktirde işverenlere büyük cezalar  kesilebildiğini, SGK’nin internet ortamında (e-Devlet ) 112 hizmet dalı olduğunu söyleyerek, ‘İşveren veya çalışan sorunlarını buradan da bildirme imkanı var.” dedi.

Kurt sözlerini şu şekilde tamamladı: “…Ne oldu biraz yorulduk, biraz sıkıldık, orada güzelim (Beşiktaş –Fenerbahçe) maç varken bana mağrur kaldınız ama bir katma değer yarattık. Ben bilgimi verdim sizi dinledim. Bunu bir rapor haline getiriyorum. Ben terlemeyi severim. Çünkü soruyu soracaklar bilgi  vereceğim 10 sorunun 9’unu cevaplayacağım, bilemeyeceğim bir şey ise birini cebime koyacağım. Sorunlarını Ankara’ya götüreceğim. Böyle böyle böyle oluyor. Çözüm. Yavaş yavaş geliyor. Şimdi öyle bir ahenk yakaladık. Başkanımın en başta söylediği şey için teşekkür ederim. Başkanım dedi ki ‘Çok ailevi bir ortam var burada’ dedi. Bu çok hoşuma gitti. Bunu şey yapalım ben … de çalışıyorum Manisa’da kamu kurumları arasında özel kurumun arasını yapabilmemiz lazım. Ben size rehberlik etmem, danışmanlık etmem. SGK olarak karşınızda cephe almış bir kurum değil. Primini öde kardeşim değil, prim ödemeniz gerekmektedir. Neden? Burası benim kurumum değil sizin kurumunuz. Ben bu kurumun memuruyum. Nasıl halledebiliriz sorunları? Bir sıkıntınız mı var, nasıl halledebiliriz? Rehberlik etmemiz lazım, danışmanlık etmemiz lazım.  O çok önemli dinamizmimizi birlikte güçlendirmemiz lazım. Zaten Türkiye’nin çıkış yolunun anahtarlarından bir tanesi bu. Devlet ve özel sektör el ele, kol kola  hareket edecek. Bu ülkenin yetiştirdiği işadamları bürokratlar, mühendisler, avukatlar hep beraber ya birlikte batacağız ya birlikte çıkacağız.”

Toplantıya, Turgutlu SGK İlçe Müdürü Rıfat Yücel Irmak, Şehzadeler SGK Müdürü Özkan Çemek, Şehzadeler SGK Müdür Yardımcısı Mustafa Aras, Manisa SGK Özel Kalem Müdürü Süreyya Kekeç, Turgutlu Ticaret Borsası Başkanı Selçuk Temel, Turgutlu Esnaf Kefalet Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Turgutlu Küçük Sanayi Site Kooperatif Başkanı Hasan Hüseyin Yaman ve Turgutlu esnaf oda Başkanları katıldı. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3894 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum