Reklam
Reklam

Şehit Anıl Barış Çetin MTAL'ye 4 kalite etiketi ödülü birden!

Turgutlu Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eTwinning projelerinde gösterdiği başarı nedeniyle 2 ulusal, 2 Avrupa kalite etiketi ödüllerini almaya hak kazandı.

Reklam
Reklam
Şehit Anıl Barış Çetin MTAL'ye 4 kalite etiketi ödülü birden!
04 Kasım 2019 - 11:16

Şehit Anıl Barış Çetin MTAL’ye 4 kalite etiketi ödülü birden!

 

TURGUTLU Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eTwinning projelerinde gösterdiği başarı nedeniyle 2 ulusal, 2 Avrupa kalite etiketi ödüllerini almaya hak kazandı. Okul müdürü Cüneyt Aybey, Turgutlu’da tek lise olarak aldıkları Avrupa ve ulusal kalite etiketi ödülü için öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.

                  Turgutlu Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmenler ve öğrencilerinin hazırladığı çalışmalarla eTwinning projesine katıldı. Okulun hazırladığı projeler 2’si Avrupa, 2’si ulusal olmak üzere 4 kalite etiketi ile ödüllendirildi. Turgutlu’da Avrupa kalite etiketi ödülünü alan tek lise olan Şehit Anıl Barış Çetin MTAL Müdürü Cüneyt Aybey ve proje danışmanı Sezin Yüksel, geçtiğimiz gün Manisa’da İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ve eTwinning proje koordinatörünün katılımıyla düzenlenen törende başarı sertifikalarını ve Avrupa kalite etiketi levhasını teslim aldılar.

                  Okul müdürü Cüneyt Aybey, “Turgutlu’da tek lise olarak aldığımız ödül dolayısıyla emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkkür ederiz.” dedi.

 

eTwinning PROJESİ HAKKINDA

Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dil becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning Faaliyeti Türkiye'de Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından yürütülmektedir. eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmektedir.

E-Twinning Kalite Etiketleri, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projeleri düzenleyen öğretmenlere verilmektedir. Bu etiketler, projenin belirli bir ulusal standarta ve Avrupa standartına ulaştığını belirtmektedir. Pedagojik yenilikçilik, müfredat ile entegrasyon, ortak okullar arasındaki iletişim ve bilgi alışverişi, teknoloji kullanımı ve sonuçlar, etkileri ve dokümantasyon Bakanlığımızın kalite etiketleri için belirlemiş olduğu kriterlerdir.

 

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1741 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum