Reklam

Şehit Anıl Barış Çetin MTAL 'Avrupa Kodlama Haftası'na katıldı

Turgutlu Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim bölümü öğrencileri  Tunus, Azerbaycan ve Polonya da bulunan liselerdeki öğrencilerle  birlikte yürütülen Digi Classes (Dijital Sınıflar )isimli uluslararası  E-twinning projesi kapsamında Avrupa Kodlama Haftasına katıldılar.

Reklam
Şehit Anıl Barış Çetin MTAL 'Avrupa Kodlama Haftası'na katıldı
15 Kasım 2019 - 07:45 - Güncelleme: 16 Kasım 2019 - 13:53

Şehit Anıl Barış Çetin MTAL ‘Avrupa Kodlama Haftası’na katıldı

TURGUTLU Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim bölümü öğrencileri  Tunus, Azerbaycan ve Polonya da bulunan liselerdeki öğrencilerle  birlikte yürütülen Digi Classes (Dijital Sınıflar )isimli uluslararası  E-twinning projesi kapsamında Avrupa Kodlama Haftasına katıldılar.

            Avrupalı okulların, kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek amacıyla düzenlenen Avrupa Kodlama Haftası´na (Europe Code Week Events 2019) katılan okul, 2019  yılının Ekim  ayı içinde Proje danışman öğretmenleri Sezin Yüksel önderliğinde  Bilişim 10/A sınıfıyla  kodlama çalışması yaptılar. Code.org, Scratch, Kodla Büyü ve Kodu Game Lab isimli bilgisayar programlarını kullanan öğrenciler programlama öğrenimine ilk adım olan kodlamayı öğrendiler.  Avrupa Kodlama haftası eğitimlerinde başarılı olan öğrencilere sertifikaları okul müdürü Cüneyt Aybey  tarafından verildi.

  Ayrıca Kodla Büyü platformundaki kodlama etkinliklerini bitiren İlker Yılmaz isimli öğrenci Türkiye'de kodlama etkinliğinin tamamını bitiren ilk 3 öğrenci arasına girmiştir. Okul müdürü Cüneyt AYBEY, İlker Yılmaz adlı öğrenciyi  tebrik ederek ödüllendirmiştir.

Öğrenciler 5 ay sürecek Uluslararası E-twinning projeleri kapsamında ilerleyen haftalarda kodlama etkinliklerinin yanında Sanal gerçeklik ve Web 2.0 araçlarının kullanımı öğrenecekler. 

Okula geldiği günden bu yana gerek öğretmenlerini gerekse öğrencilerini  proje ve sosyal etkinler konusunda destekleyen Okul Müdürü Cüneyt Aybey:  “Okulumuz bir  şehidimizin ismini taşıyor. Şehit Anıl Barış Çetin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü olarak  her faydalı projeyi ve sosyal etkinliği yürekten destekliyorum. Her türlü  güzel başarıyı ödüllendiriyorum. “Marifet iltifata tabiidir.”  düşüncesiyle hareket ediyoruz. Oklumuzda daha güzel başlarılar olacağına inanıyorum. Başta Sezin Yüksel hocam olmak üzere proje de emeği geçen herkesi kutluyorum.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2343 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Poligonar
    7 ay önce
    Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik hizmetleri için www.poligonar.com adresini ziyaret edebilirsiniz.